ارور ایمپورت گولنگ در ide ها

با سلام وقت بخیر به دوستان برنامه نویس من یک مشکلی دارم درباره ایمپورت (گو) چند روز وقتم گرفته اطلاعاتی هم دربارش ندارم جهت استفاده api این زبان میخوام استفاده کنم
مشکل من:
در بیشتر IDE ها تست کردم که وقتی میخوام یک پکیج از گیتهاب یا پکیج خارجی دیگر ایمپورت کنم “ارور” میگیرم
Vscode:

goland:

]
چندین تا پروژه تست کردم و همین مشکل داشتم اگر هم میتونید یک توضیح کامل بدید که چه شکلی مشکل حل کنم و اشتباه اش درست کنم ممنون که وقت گذاشتید

درباره بالا بگم پکیج هارو دستورش میزنم که بریزه اما نمیریزه اگر میتوانید یک آموزش کامل درباره نصبش بگید که از ریشه حذف اش کنم دوباره نصب اش کنم فکر کنم مشکل از goroot و gopath باشه و سیستم عامل من ویندوز 8.1 هستش

سلام،
اگر امکان داره تیتر بهتری برای مطلب بذار

1 Likes

توی پروژه go install رو اجرا کن و خروجی رو شر کن لطفا

go: cannot find main module; see ‘go help modules’

متغییر های محیطی گو رو ست کردین ؟

با سلام وقت بخیر
مشکل ایمپورت ها حل شد با کامل پایین:
go mod init path\to\directory
و بعد
go mod tidy
حالا بازم یک مشکل هست این که فایل داخل ارور میده:

دلیل اینکه عرض کردم اون کامند رو اجرا کنی این بود که ببینم پروژه اصلا entry point داره یا نه که انگار بعد درستش کردی، اما در مورد فایل Routers یکم عجیب شد. میتونی پروژه رو بذاری توی گیت.
درضمن الان پروژه فقط توی ide مشکل داره؟ یعنی میتونی کمپایلش کنی؟
ممکنه دیر پاسخ بدم، یکمی دیروقته

سلام نه کامپایل هم نمیشه

خب چه اروری میده دقیقا، موقع کپایل؟

با سلام وقت بخیر به دوستانی که کمک کردن مخصوصا اقای toomaj
اگر شما هم مثل این مشکل براتون پیش اومد این کار بکنید
از اول همه چیز پاک کنید و env variable هم ست کردید پاک کنید
بعد از پاک کردن همه چیز شروع به نصب vscode و go کنید
پس از نصب گو برید یک فولدر بسازید که حاوی که داخلش سه تا فولدر قرار بدید با نام های
pkg
bin
src
این فولدر بهش میگن gopath که داخلsrc اون حتما باید پروژه هاتون بسازید اگر هم نخواید میتونید از ماژول استفاده کنید
مشکل من در قسمت بالا ارور های اشتباه ide بود در اصل کد من اصلا مشکلی نداشت تنها مشکل این بود که پکیج gorm دیگه داخل گیتهاب نبود و تغییر داده و درست شد
عکس ها:
image
gopath env
image
فولدر های gopath
image
محتوا داخل src

1 Likes

سمیر در مورد gopath پرسید پاسخ ندادین :sweat_smile:

بله دیدم ست کرده بودم اما مثل اینکه ide ها هم برای خودشون یکی ست کرده بودند یعنی هر ide gopath مخصوص خودش داشت

1 Likes