حل مشکل نمایش فونت در i3

سلام
امروز تصمیم گرفتم i3 رو روی اوبونتو نصب کنم اما کمی مشکل برخوردم که با سرچ هم نتونستم برطرفشون کنم
اول اینکه توی بالا پایین کردن صفحات کمی موج داره
و بعد هم فونت ریزه . سعی کردم که با پایین اوردن رزولیشن این رو جبران کنم اما فکر میکنم باید تنظیمات scale رو درست کنم
رزولیشن تصویرم هم 3840x2160هست

1 پسندیده

همونطور که قبلا اشاره شد. i3 یه ویندو منیجر هست و فونت و اینها بهش ربطی نداره. خودتون مسئول این کار هستید. برای نرم افزار های gtk می تونین از ابزار lxappearance استفاده کنین که هم ظاهر و هم سایز فونت رو می تونین عوض کنین. برای نرم افزار هایی هم که مستقیما با X11 کنترل می شن باید تنظیمات مورد نظر رو توی

~/.Xresources

انجام بدید

3 پسندیده

سلام
من هم قبلا با مشکل شما روبرو شدم. وقتی توی فایل منیجرم یا مثلا صفحات وب اسکرول میکردم صفحات به شکل تکه تکه (موج) نمایش داده می شد. این مشکل به خاطر نصب نبودن درایور کارت گرافیکم بود. به قول آقا سمیر مشکل از i3 نیست.

1 پسندیده

من هم به i3 ایرادی نگرفتم گفتم که از تنظیمات scale هست . اما توی config i3 هم اگه دقت کرده باشید قسمتی هست که مخصوص عوض کردن فونت و سایزشه که تنها مربوط به خود i3 هست . سعی کردم از ابزار هایی که گفتید استفاده کنم بیشتر مشکلات حل شد اما هنوز قسمت منوی بالای برنامه ها ریز بود . به نظر شما چه تنظیماتی رو انجام ندادم؟

برای چه نرم افزاری ؟

من از tweak و lxappearance استفاده کردم اما برطرف نشد . اما مطلب خاصی درباره

پیدا نکردم . البته دیدم جاهایی گفتن یه سری تظیمات رو باید توی gtk2.0 و … انجام بدید . حالا نمیدونم در کل چیکار کنم که این برطرف بشه . مشکلی بابت نمایش فونت دیگه ندارم تنها مشکل ریز بودن منوی بالای برنامه ها و حتی وقتی از alt+d استفاده میکنم برای پیدا کردن برنامه ها خیلی ریز نمایش میده لیستش رو

منو چه برنامه هایی ؟
برای dmenu هم توی تنظیمات i3 این رو جلوی کامند dmenu اضافه کن ( و البته با فونت و سایز مناسب ):

-fn 'Terminus:bold:pixelsize=15'
1 پسندیده

سمیر جان بعد از آلوده سازی دوستان به i3 به نظرم قدم بعدی کلوژور هست :joy: ( جنبه شوخی داشت دوستان امید وارم جسارت نشه ) فکر کنم باید داخل همین i3 یک دلیلی پیدا کنید برای کلوژور :robot:

3 پسندیده

شاید پیدا شد :smile:

1 پسندیده

این قسمت هر برنامه ای خیلی ریز نمایش میداد . البته الان با خود ubuntu هستم
ممنون الان تستش میکنم

بستگی به این داره که برنامه با چه تولکیتی نوشته شده باشه و هر تولکیت تنظیماتش فرق میکنه

1 پسندیده