چجوری میشه یه سایتی مثل سایت https://devheroes.club زد

سلام
قصد راه اندازی سایت مثل این سایت رو دارم و میدونم که از انجمن ساز discours استفاده شده ولی باید این رو از کجا دانلود کرد

سایت اصلی:

دانلود سورس برنامه:

نصب با داکر

1 پسندیده

تو سی پنل هم میشه نصب کرد؟

خیر با زبان روبی هست و سی پنل ها اکثرا روبی رو ساپورت نمی کنند و بخاطر اینکه وابستگی های داخل پکیج مثلا داکر زیاد هستو بیشتر موارد رو هم سی پنل نداره یا داشته باشه هاستینگ باید خودش نصب کنه و کلا نظر من رو بخواین امکان پذیر نیست

شما باید یک وی پی اس بخرید و کمی داکر یاد بگیرید.

1 پسندیده

تو cpanel هم میشه نصب کرد شهریار جان، و اصلا لازم نیست که حتما از داکر استفاده کنیم

چجوری بیاد نصب کرد
من سورس رو از گیت هلب دانلود کردم و تو هاست اپلود کردم الن باید چه کنم

اول در لوکال اجرا کنید و خوب باش آشنا بشید، برای دیپلوی توی هوست باید بیشتر در مورد هوست شما بدونم

در مورد پیش باید بدانید

در مورد postgres, ruby , و اگر قصد دارید که کد کمپایل بشه در مورد jvm و درضمن سطح دسترسی شما

یه راه خیلی بهتر از cpanel و vps هم هست به نام PaaS
اطلاعات بیشتر :‌ https://jadi.net/2020/01/fandogh

من با این اصطلاحات اشنایی ندارم

بالا توماج جان توضیح دادم چرا نمی شه. اگر خود طرف صاحب سرور نباشه و بخواد از هاست اشتراکی ها بخره نصب روش امکان پذیر نیست

1 پسندیده

رو هاست مخصوص روبی میشه نصب کرد؟

بله اگر پشتیبانی کنند .

نحوه نصبش چجوریه؟
هرچی تو سایتش گشتم متوجه نشدم
بعد از اپلود کردن سورس رو هاست باید mydomin.com/install رو طی کنم؟

در صورتی امکان پذیر نیست که اجازه بعضی کار ها رو نداشته باشه، من روی هوست های مختلف نصب کردم قبلا، بعضیا یکم سخت تره

پیشنهاد من اینه از یک کسی که در این زمینه وارد هست به صورت پروژه ای بخواین که براتون این کارو انجام بده، یا اینکه کمی rails یاد بگیرید و خودتون انجامش بدین.
اگر من بودم با jRuby و Jetty یا Tomcat دیپلوی میکردم، jetty رو بخاطر پرفورمنس و قابلیت embed شدن همیشه ترجیح میدم.

راستی tomcat ندارید توی سرور؟

با این حال اول باید ببینید چرا حتما cPanel باید باشه و دوم اینکه چقدر دسترسی و امکانات در cPanel دارید، که بازم برمیگردیم به بحث اینکه بهتره یک نفر رو برای اینکار استخدام کنید

۱۰۰ درصد از هاستینگ های داخل ایران متاسفانه اجازه نمی دن اصلا پیکج های درخواستی رو نصب نمی کنم چون اطلاع زیادی ازش ندارند کلا سی پنل در ایران برای php کانفیگ می شه

1 پسندیده

اگر tomcat داشته باشه دیگه نیازی به نصب پکیج نیست فقط یه war file دیپلوی میکنیم، یا اصلا اگر حتی فقط jvm هم باشه میتونیم توی وارفایل jetty بذاریم و بعدش دیگه میمونه یه کانفیگ ساده appache، اینجوری کلا نیازی به روبی نداریم

1 پسندیده