چرا انقدر سرعت دریافت اطلاعات با نمایش در html فونیکس فرق می کند؟

با درود خدمت شما لطفا به تصویر زیر نگاه کنید

همانطور که می بنید سرعت لود تا ۲ ثانیه خوردی رفته که از لینکی هست که می خواد اطلاعات رو نشون بده ولی من در قسمت کنسولم دریافت اطلاعات و پردازشش فقط

[info] Sent 200 in 294ms

می باشد . چرا انقدر تفاوت می کنند وقتی اطلاعات از سه سرور دیگه می یاد می شه ۳۰۰ میلی ثانیه چرا صفحه html اونم تو لوکال که با بیرون یعنی اینترنت سرکار نداره باید ۲ ثانیه خوردی طول بکشه؟

درست متوجه موضوع نشدم اما احتمالا مربوط به این هست که چون html باید رندر بشه

فکر کنم بازم مشکل بخاطر محیط دولپر هست . باید حتما یک بار برم مطالعه کنم چطور یپلوی کنم برای تست

https://hexdocs.pm/phoenix/deployment.html
برای تست و UAT/QA باید مثل production دیپلوی کنی, فقط بهتره یک استراتژی data obfuscation هم داشته باشی

درود توماج جان . دیروز تو حالت پروداکشن تست کردم تقریبا یک ثانیه در برخی از صفحات اومد پایین و لود خود کنسولم با لود صفحه به حداقل رسیده و تقریبا نزدیک شده

کنسول

21:32:19.308 [info] Sent 200 in 367ms

در مورد اینم باید یک تحقیق کنم

من یک پست هم در این رابطه در لینک زیر هم زدم

یک چیزی برام جالبه هرچی بیشتر از فونیکس کار می کشیم اونم پشت هم سرعت بهتری پیدا می کنه . جالبه این موضوع

در مورد phoenix یه تست request بزنید خیلی راحت تفاوتش رو می تونید ببینید تقریبا می شه گفت سرعتش حداقل سه برابر rails هست تو تستی که من گرفتم و این زبان های elixir , scala , … همراه فریم ورک هاشون برای پلت فرم وب از بیس برای همین پیاده سازی شدن که تعداد زیاد request ها و connection ها رو همزمان جواب بدن و چیزی که تو تست های مختلفی که خودشو نشون میده stable بودن سرعتشون نسبت به تعداد request ها و connection ها هست که هزینه منابع سخت افزاری رو پایین می یارن

درسته, اما مقایسه منطقی نیست

منطقی که آره بیشتر باید با play اسکالا مثلا مقایسش کرد

مطمئنا پرفرمنس برای یه فریم ورک و زبان مهم هست. اما به نظر من خیلی فاکتور های مهمتری وجود داره. ریلز در کل پرفرمنس پایین تری نسبت به خیلی از فریم ورک ها داره اما سرعت توسعش و راحتی استفاده و کامیونیتیش فاکتور هایی هستند که باعث شده خیلی ها ازش استفاده کنن.

این رو هم در نظر باید داشت که هیچ پروژه و استارت آپی از روز اول نیاز به پرفرمنس نداره و خیلی ها هم هیچ وقت نیاز پیدا نمی کنن. پرفرمنس همه چیز نیست.

سمیر جان حداقل در پاسخ دهی, انجمن الکسیر واقعا فعاله هیچ پستی از من نبوده که زیر یک روزه ۱۰ تا پاسخ نگیره و بحث خوبی در داخلش شکل نگیره. در مورد پلاگ ها نیز فونیکس و الکسیر نیز من تاحالا کم نیاوردم البته مصرف من خیلی کم کو کوچیک. برای کاری که درست شده واقعا خوب داره عمل می کنه . به روز رسانی هاشونم به راهه :joy: ( وسایل لهو…)

خیلی از موارد ساخت وب سرویس خوب در فونیکس و الکسیر آماده شده واقعا سرعت رو در نمایش ارور راحت می کنه در حقیقت من اصلا با ارور ها تاحالا کار نداشتم همه چیزشون خودشون نوشتن. همین مورد باعث شده سرعت توسعه هم خیلی خوب پیش بره . من قبل از این کار فقط افزونه جوملایی می زدم و برای شرط ها و … ارور ها نمایش روتر ماژول های کلیدی مثل Enum اینا باید خیلی کد می زدم الان راحت سریع زیبا و جادار .:grinning:

من منظورم این نبود که فونیکس بد هست. منظورم فقط این بود که پرفرمنس نباید معیار اصلی برای انتخاب و مقایسه باشه. چون معیار های مهم تری هم مثل سرعت توصعه و … هستند که از پرفرمنس خیلی مهم ترن. ریلز رو مثال زدم چون بهش اشاره شد.

منم منظورم اون نبوده که فکر کنم شما گفتید چیزی بدی هست داشتم تبلیغات می کردم بهم پول دادن فونیکس رو یک ماهه ببرم بالا :smiley:

به عنوان مثال من یک ماهه عاشق Fallback در فونیکس شدم هرجا رسیدم از خوبی هاش گفتم :smiling_face_with_three_hearts:

منظور من فقط بحث پرفورمنس بود طبیعی هست که میشه از پارامترهای مختلف این موضوع رو بررسی کرد و نسبت به نیاز سنجی های هر پروژه انتخاب درستی داشت و اگر کلی بررسی بشه میشه موارد زیر رو برای هر کدوم حداقل بررسی کرد
Ease-of-use
Speed
Documentation
Community