نصب نشدن grub

با سلام خدمت دوستان
من تصمیم گرفتم که ویندوز رو از رو کامپیوترم به کلی پاک کنم و elementary os رو هم همینطور و توی پارتیشن ویندوز که پاکش کردم lubuntu نصب کنم. از توی GParted پارتیشن ویندوز رو پاک کردم (که کنارش فلگ boot داشت) .
بعد از پاک کردن ویندوز lubuntu رو لایو بالا آوردم و پارتیشتن elementary os رو پاک کردم و شروع کردم به نصب lubuntu که آحر نصب پیغام داد grub-efi-amd64-signed package failed to install into target و بعدشم گفت بدون گراب سیستم بوت نمیشه و وقتی ریبوت میکنم کامپیوتر دو no such partion میده
دو پارتیشن روی هاردم هستن با فرمت ntfs که برام مهمن و ازشون بکاپ نگرفتم گفتم قبل از اینکه کاری بکنم بپرسم و مطمئن شم که اطلاعاتم از دستم نمیره

ممنون میشم راهنماییم کنین

لپ تاپ هست درسته ؟ secure boot رو خاموش کردی از توی تنظیمات BIOS ؟

1 پسندیده

نه لپ تاپ نیست و تنظیمات secureboot رو هم خاموش نکردم

خوب مشخصات سیستم رو بده و ببین secure boot داری یا نه

1 پسندیده

http://paste.ubuntu.com/p/ZHmXCccCJH/
این boot-info هست اطلاعات بیشتری هم نیاز هست؟

دوتا نکته هست. یکی اینکه grub ی که تلاش کردی نصبش کنی و مشکل خورد، داشت سعی می کرد برای UEFI نصب بشه. و این دیتا ای که نشون دادی grub رو روی MBR نصب کرده. سیستمت UEFI هست یا Bios ؟

بر اساس دیتا ای که دادی به نظر Bios میاد

1 پسندیده

به عنوان یک قانون کلی, همیشه امکان از بین رفتن اطلاعات هست پس بک آپ بگیر :slight_smile:

4 پسندیده

ممنون سمیر عزیز با این سرنخی که به من دادی من تلاش کردم grub-legacy که نصب کنم ولی گفت که به یه سری پکیج ها دسترسی داره و فایل sources.list برام باز کرد منم یه بار دیگه با امتحان کردم grub2 که نصب کنم و درست شد دقیقا نمی دونم چه اتفاقی افتاد ولی میدونم که اطلاعاتم رو از دست نرفت و بازم خیلی خیلی ممنون بابت پاسخ ها

1 پسندیده

این دفعه برام یه درس بزرگی شد که همیشه قبل هر کاری بک آپ بگیرم

1 پسندیده

ببین خیلی بستگی به مد بوت شدن سیستم داره. grub2 هر دو رو ساپورت می کنه

2 پسندیده

سمیر :rofl:

2 پسندیده

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
ممنون از تذکر

1 پسندیده