چه زمانی استفاده از gen_tcp اولویت دارد بر استفاده فونیکس

درود خدمت دوستان محترم ,

چند روزی هست برای تقویت الکسیر مخصوصا در زمینه OTP آموزش جدیدی رو شروع کردم . در بخشی از این آموزش وب سوکت رو با توابع gen_tcp ارلنگ می نویسه ( البته ماژول ). ولی نگفته چرا در درس الکسیر بجای استفاده از فونیکس از ماژول های ارلنگ استفاده می کنه .
به همین منظور برام سوال شده که چرا و چه زمانی شما در پروژه خودتون تشخیص می دید بهتر است بجای فونیکس از ماژول های ارلنگ در این زمینه استفاده کنید ؟ ( gen_tcp )

با تشکر از دوستان و استاد محترم

قسمت اول سوال رو درست متوجه نشدم، شاید مثال کمک کنه.

اما در مورد قسمت دوم باید بگم من اول سعی میکنم از چیزی که بیشتر ازش سر درمیارم و ساده تره استفاده کنم بعد ببینم چطور میشه بهترش کرد، گاهی بعضی ماژل ها و کتابخانه ها بیش از حد نیاز ما امکانات دارند و باعث پیچیدگی بیخودی میشند. گاهی لازمه کد ماژل هایی که استفاده میکنید رو کاملا بررسی کنید و ببینید کدومش بیشتر به کار شما میاد.
در مورد بعضی از ماژل ها لازم نیست که در الیکسر اصلا وجود داشته باشند حتی اگر وجود دارند، ارلنگ و الیکسر از یک خانواده هستد و هر دو فانکشال هستند، مثل جاوا و مثلا کلاژر نیست داستانشون.

اینجا توضیح خوبی در مورد Echo Server وجود داره

1 پسندیده

صحبت شما کاملا درسته . در مورد پیچیدگی چون این ماژول ها خیلی در مورد خیلی از چیزا خام هستند و برای شروع ساخت یک کتابخونه خوب استفاده می شند به نظرم .

ولی نظرم جالب اومد که آیا بین دوستان برنامه نویس اینجا کسی هست که فونیکس با تمام امکاناتش ول کنه و بره به دنبال یک ماژول ارلنگ ؟ اگر می خواد بره چه زمانی ؟

نمی دونم الکسیر در برنامه های ربات ها استفاده می شه یا نه ؟ مثلا من اگر اونجا بودم مثلا در یک کیت مجبور به نوشتن بودم شاید این توابع رو استفاده می کردم چون باز نیاز به اون همه فایل های فونیکس نبود و حجم پایینی رو اشغال می کرد

شاید اشتباه می کنم

فرق زیادی بین یک فریمورک بزگ mvc و یک ماژل ساده tcp هست،
در مورد robot هم هر جا BeamVM باشه الیکسر و ارلنگ هم کار میکنند،
وقتی توی debian نصب بشه حتما روی Raspbian هم نصب میشه :blush:
https://elinux.org/Erlang

1 پسندیده