Gem برای ریلز ۵

آیا جم هایی که روی ریلز ۴.۲ کار می کنند روی ریلز ۵ هم کار می کنند ؟ با آپدیت کردن مشکلی پیش نمیاد ؟
و حالا در github این امکان هست که به جم های قدیمی دسترسی داشته باشیم مثلا اگر نخوام برنامم رو به ریلز بالاتر آپدیت کنم

لزوما همه‌ی جم هایی که روی ۴.۲ کار می‌کنن، روی ۵ کار نمی‌کنن. البته معمولا جم‌های معروف زودتر از بقیه از نسخه‌های جدید ریلز پشتیبانی می‌کنن (مثلا rspec که از دوران بتا کار روی ریلز ۵ رو شروع کرد)
در کل باید همیشه repo اون جم رو توی گیت‌هاب چک کنی و ببینی که مشکلی با ریلز ۵ دارن یا نه؟ و اگر داشتن رفع شده یا نه.
درهر حال همیشه ورژن جم‌های توی gemfile رو هم ذکر کنین. اینطوری می‌تونین از هر نسخه‌ای از هر جمی استفاده کنین و همچنان ریلزتون ۴.۲ باشه (ربطی نداره)

2 پسندیده

بعضی ها هم مثل audited تا هفته پیش فقط روی github منتشر شده بودند که در این صورت میتونید سورس جم رو توی Gemfile از git تعیین کنید.
gem gem_name, github: repo_source

2 پسندیده

این وب سایت می تونه بهتون کمک کنه

http://www.ready4rails.net/

1 پسندیده

چند هفته پیش پروژه ای که با ریلز ۴ نوشته شده بود رو به ریلز ۵ آپدیت کردیم. موقع آپدیت با مشکلاتی روبرو بودیم، از جمله آپدیت نشدن بعضی از جم هایی که خودمان به پروژه اضافه کرده بودیم به ریلز ۵. ولی برای همه این مشکلات راه حل هایی وجود داشت از جمله استفاده از نسخه دولوپمنت جم هایی که مشکل داشتند. جم های ورژن قبل همچنان در ریپازیوتری روبی جمز موجود خواهند بود. نگرانی برای استفاده از ورژن ۴ در حال حاضر نیست، حتی می تونید پروژه های جدید رو هم با ورژن ۴ شروع کنید. تا به امروز زمان پایان ساپورت نسخه ۴.۱ هنوز اعلام نشده هرچند همچنان پتچ های امنیتی برای ورژن ۳.۲ هم میاد.

2 پسندیده

البته پشتیبانی از هر دو ورژن ۴.۱ و ۳.۲ که گفتین درحال حاضر تموم شده. چه امنیتی چه فیکس‌های ساده.

خیلی از متد هایی که مشکل امنیتی داشتند و از ریلز 5.1 حذف شدن هنوز توی 4x موجودند و هیچ پچ (patch) امنیتی ندارند.

1 پسندیده

دو روز پیش نسخه 3.2.22.3 در کنار 5.0.0.1 و 4.2.7.1 منتشر شد.

2 پسندیده

اینکه میگید اصلا امکان نداره. هم ریلز و هم روبی در صورت شناسایی مشکلات امنیتی بلافاصله آپدیت میدن (مثل آپدیت دو روز پیش). متدها صرفا به خاطر وجود پیاده‌سازی‌های بهتر deprecate میشن و تو نسخه major بعدی حذف میشن. اینا مشکل امنیتی نیست.

2 پسندیده

كاملا درسته، اما اگر جمله من بد بود پوزش ميخوام،
اما فك كنم گفته بودم هنوز.
من در مورد حدف در نسخه 5.1 گفتم كه هنوز ريليز نشده، نه ًDeprecation در نسخه موجود.
البته کلا در اشتباه بودم. چون با هم ریلیز میشن.

درسته ولی من فقط سیاست کلی پشتیبانی ریلز رو اشاره کردم.

2 پسندیده