سوار کردن میل سرور و ftp سرور بر روی داکر

داکر
سرور

با درود خدمت دوستان گرامی .
چندتا سوال در مورد داکر دارم که به شرح زیر می باشد :

ما الان برای کانتینرها یک ftp و mail نیاز داریم که راه بندازیم
یعنی یک کانتینر ftp مشترک برای همه و یک کانتینر mail مشترک برای همه
میخوام بدونم این سرویس ها که داخل کانتینر راه اندازی شده از بیرون داکر میتونیم با برنامه های دیگه ازشون استفاده کنیم یا نه .؟
منظورم از نظر دسترسی شبکه هست که میگن اینا ایزوله هستند . یا اینکه باید تنظیمات شبکه رو روی داکر عوض بشه تا دسترسی داشته باشیم یا اصلا مشکل امنیتی بوجود میاره یا نه
یا آیا درسته که ما همین سرویس ها رو بیرون داکر هم راه بندازیم برای کنترل کردن سرور و مدیریت خودمون ؟
یعنی با میل سرور بیایم لاگ ها و مواردی که میخوایم رو به خودمون ارسال کنیم
یا با ftp فایل هایی که میخوایم رو مثلا آپلود کنیم

با تشکر

این بستگی به خودتون داره که چطوری میخواهید فایلها را مدیریت کنید
با داکر میشه قسمتی از هارد اصلی در بیرون کانتینر و دسترسی داشته باشید و با بالا آمدن کانتینر اون mount بشه
به مبحث volumes در داکر نگاه کنید از نظر امنیت باید این directory عمومی به خوبی طبقه بندی بشه که فقط کاربر به شاخه متعلق به خودش دسترسی داشته باشه

درود خدمت @samdvr عزیز . من این پست رو دیده بودم که سوال رو مطرح کردم

بیشتر موارد مربوط به اینکه چطور امنیت اون رو حفظ کنیم . فکر کنم باید با آیپی تیبل برم سمتش ؟
بیشتر ftp یک مثال بود .

انقدر این داکر روی یک سرور که اولین بار می خواد بالا بیاد کار داره که کلا گیج گننده می شه .

ممنون از وقتی که قرار می دی . خیلی ممنونم فکر کنم تاحالا ۲۰۰ تا سوال از شما پرسیدم . دم شما گرم

بله iptables حتما باید استفاده بشه اگر شما قصدتون ساختن یک هستینگ که از داکر استفاده کنه من چندان در این زمینه تجربه ای ندارم