مشکلات یادگیری Front End

فک کنم من سخت ترین راه یادگرفتن رو پیش گرفتم javascript :expressionless:

تا الآن 3 4 بار آموزشی js و es6 رو که از سایت راکت تهیه کردم رو نگا کردم ولی بازم جاهایی هست که قابل فهم نیست برام
بلخره رد شدم اومدم برا یادگیری react خوب طبق روال باز هم قسمت هایی هست که میتونم بگم 30% آموزش رو نمیفهمم

و همیشه یه حلقه زدم که برمیگردم دوباره فیلمارو نگا میکنم
الآن
حس اینکه این آموزشا کامل نیست و نمیتونه خوب یادم بده و تصمیم بر این شده که برم سراغ آموزش دیگه
و از خود سایت react یاد بگیرم

بنظر شما راه درستی پیش گرفتم؟
توصیه و تجرابتون رو درمیان بزارین :pray:
ممنون

2 پسندیده

سلام حسین جان امیدوارم حالت خوب باشه.
من یه پاسخ مختصری بدم که سام عزیز بهم پیشنهاد دادن اونم اینکه اول یه چند تا ویدیو ببینی و روال کار دستت بیاد و اماده باشی ولی بعد برای عمیق تر شدن و جزییات بیشتر کتاب بخونی چون اموزش ها مباحث و جزییات کمتری رو پوشش میدن و حتی بعضی قسمت هارو سرسری رد میکنند
موفق باشی

2 پسندیده

میشه بیشتر در مورد اینکه کجا رو متوجه نشدی توضیح بدی و اینکه از کدوم فیلمهای آموزشی استفاده میکنی؟
در ضمن با توجه به دوستان با دانشی که در انجمن هستن اینجا جایی هست که میتونی چیزهایی که متوجه نمیشی بپرسی

2 پسندیده

متاسفانه بحثا زیادن نمیتونم همشونو بپرسم
بحثایی که مشکل دارم:
Symbol
Iterators و Iterable
ردگیری فراخوانی ها با پروکسی‌ها
Promise

react هم فعلا نصف کردم
مشکلاتم تا اینجا:
آشنایی با State و Lifecycle
ارث بری component ها
کار با Refs و DOM

https://roocket.ir/series/master-reactjs

1 پسندیده

چرا از فیلمهای آموزشی خارجی که فکر کنم کیفیتشون به مراتب بیشتر هست استفاده نمیکنی؟
از این هم میتونی استفاده کنی.You-Dont-Know-JS

2 پسندیده

بخواطر همین میخواستم از خود داکیومنت React شروع کنم واسه یادگیری

1 پسندیده

به نظر من بهتر بری تو udemy و آموزشهای react که پرفروش بودن رو پیدا کنی اگه میتونی بخری بخر که هم از پشتیبانیش و هم از آپدیتش بهره مند بشی اگه نه بیشترشون تو این سایت freetutorials هست میتونی دانلود کنی و از این طریق یاد بگیری و بعد به موازات یادگیری مستندات خود react رو هم بخونی

1 پسندیده

حسین جان سلام :slightly_smiling_face: من هم مثل شما Front End کار می کنم.
من جای شما بودم از این منابع استفاده می کردم:

یک راه خیلی ساده برای یادگیری جاوا اسکریپت w3schools/js

یک آموزش باحال :))) js.com

یک کتاب خیلی خوب eloquentjs

برای ReactJS:

سایت رسمی reactjs.org

یک آموزش آنلاین خوب: tutorialspoint

موفق باشید

6 پسندیده

سلام دوست عزیز این تنها شامل front end نمیشه اگر back end هم کار کرده باشین اول یه سری مشکلات پیش میاد سرد نشو ادامه بده تکرار تمرین به خصوص برای es6 واقعا گیج کننده هست در ضمن دوست خوبم جناب موسوی مدرس سایت راکت مطالبی رو میگه که واقعا کاربردی باشه منم که es6 رو شروع کردم اول همین حس رو داشتم اما وقتی میری یک ابزار از جاوا اسکریپت رو فرا بگیری اونجا مطالب javascript به خوبی برات روشن میشه هر چند react یه خورده سخته باید تلاشت رو بیشتر کنی

1 پسندیده

بسيار خوب! بنظر میاد یک سری مفاهیم پایه ای هست که ربطی به زبان یا Front end و backend نداره و انگار باید از اونجا شروع کنید, البته بدون در نظر گرفتن زبان برنامه نویسی یا هدف از برنامه نویسی.
چون JS یک زبان OOP از نوع Prototypal هست توصیه میکنم از مبانی OOP شروع کنید، ‌در غیر این صورت کار سختی در پیش خواهید داشت. Foundations of OOP

برای نمونه لینک زیر بنظر خوب میاد:

https://www.udemy.com/object-orientated-programming-the-foundation-of-oop/

5 پسندیده

همونطور که دوست عزیز فرمودن به نظر میرسه مشکل پایه ای هست و ربطی به زمینه ی برنامه نویسی یا حتی زبانی که دارین یاد مگیرین نداره

2 پسندیده

منبع فارسی خوب هم میشناسین معرفی کنین…

همچنین یه توضیح یا لینک مفیدی دارین معرفی کنین که مفاهیم پایه ای چیا هستن دقیقا و واقعا نیاز هستن یا نه …

1 پسندیده

خیلی پیشنهاد می کنم روی تقویت زبان انگلیسی وقت زیادی بذاری شاید به نظر من از همه چی مهمتر باشه.

7 پسندیده

دوست خوبم اصلا به منبع فارسی فکر نکن…
هی بگی فارسی فارسی واقعا فرصت های یادگیری رو از خودت میگیری…
هرچیز خوبی که فکر کنی به زبان انگلیسی هست!!!
بهت قول میدم یه مدت با زبان انگلیسی کار کنی دیگه بدون هیچ گونه دیکشنری یا مترجم مفاهیم رو میفهمی… واقعا عین آب خوردن میشه برات به من اعتماد کن :wink:
اما حالا می تونی از یه دیکشنری استفاده کنی…
یه دیکشنری فوق العاده خوب با حجم خیلی کم بهت معرفی می کنم:
دیکشنری GoldenDict رو دانلود کن و بعد glossary های babylon رو بهش اضافه کن… بعد از نصب روی هر کلمه ای که کلید های CTRL + C + C رو بزنی می تونی ترجمه ش رو ببینی…
با همین فرمون برو جلو خیالت تخت :blush:

4 پسندیده