راهنمایی برای انتشار یک وب اپلیکیشن بر پایه Flask

سلام و احترام به شما دوستان عزیز.
سوالی که از شما دوستان دارم شاید بیش از حد مبتدی باشه. اما حدود یک هفته اس که دارم باهاش کلنجار میرم و متاسفانه هیچ پیشرفتی نداشتم.:confused:
من چندماهی میشه که پایتون رو شروع به یادگرفتن کردم و الان یک وب اپلیکیشن با پایتون و فلسک نوشتم (و طبیعتا HTML و CSS). بعد تموم شدم پروژه متوجه شدم که اجرای یک اپلیکیشن بر روی هاست و سرور به سادگی Drag&Drop یک سایت معمولی نیستش و برای من پیچیده تر از اونیه که فکر میکردم.:fearful:
من الان یک هاست و دامین با شرکت 1&1 (IONOS) دارم (ساکن آلمان هستم) و اینطور که متوجه شدم سروری که دارم بر پایه LINUX هستش.
سیستم عامل خودم ویندوز 10 هستش و هیچ آشنایی با لینوکس ندارم. حالا سوالی که دارم اینه که من برای اینکه بتونم چیزی رو که نوشتم روی این سرور اجرا کنم یا به قول معروف سایتم رو منتشر کنم باید چه کاراهایی رو انجام بدم. متاسفانه قسمت آموزشی خود 1&1 چیزی راجع به این موضوع نگفته.
ممنون میشم که با راهنماییهاتون من رو کمک کنید.

عرضم به حضورتون که چند راه مختلف وجود داره. اما اگر دنبال راه ساده و سریع هستید پیشنهاد می کنم از یه جایی مثل scaleway سرور بگیرید که ایمیج های آماده داره واسه پایتون و داکر و … و با استفاده از مستندات هرکدوم کارتون سریع راه می افته. اگر در غیر این صورت می خواین بفرمائید تا منابع آموزشی بدم بهتون. اما خیلی نیاز هست که یه مبانی از لینوکس بدونین

1 Like

خیلی ممنون از جواب سریعتون. متاسفانه از اونجا که من یه قرارداد با این سرور دارم و براش هزینه پرداخت میکنم، خیلی مناسبتر میشه اگر بتونم مستقیم از همین سرور استفاده کنم. البته تا جایی که توی مشخصات سرور خودم (1&1) خوندم از پایتون پشتیبانی میکنه. ولی به این راحتی نیست که فایلهارو آپلود کنم و توی دامینی که دارم منتشر بشه. با این توصیفات خیلی ممنون میشم اگر راه مناسبی با توجه به اینکه خیلی تجربه ای ندارم در اختیارم بذارید. البته اپلیکیشنی که نوشتم بسیار ساده اس و شاید اگر میدونستم که اتصال به سرور اصلی به این راحتی نیست، شاید بهتر میبود که کلا کار رو با HTML و PHP انجام میدادم. هرچند که از اونها هم دانش زیادی ندارم، اما فکر میکنم که انتشارش روی سرور خیلی راحتتر میبود.

شما از کلمه‌ی «سرور» استفاده میکنید. منظور شما واقعا یک Dedicated server یا VPS هست یا یک host؟
اگه dedicated server یا vps دارید، میتونید پایتون روش ران کنید (و مسلما باید لینوکس بلد باشید) ولی اگه host باشه (که فکر میکنم اینطوریه)، نمیتونید روش حساب باز کنید. اصولا hostها چیزی بجز php ران نمیکنن و اگر هم از python و ruby پشتیبانی کنن، توی نصب لایبرریها مشکل پیدا میکنن و یه سری داستان اینطوری.

ولی اگه دنبال سرور هستید، شاید بد نباشه به heroku سر بزنید. ستاپ کردنش راحته و فکر میکنم نیازی به دونستن لینوکس نداشته باشه (گرچه اگه برنامه نویسی میکنید، باید به فکر یادگرفتن یه سیستم‌عامل معقول مثل لینوکس باشید)
heroku یه پلن رایگان داره البته فقط به درد تست و تجربه میخوره. پلن کاملش از ماهی ۷دلار شروع میشه.

1 Like

با این شرایط شما نیاز خواهید داشت که در مورد لینوکس بدونید. بعدش این لینک می تونه کمکتون کنه:

1 Like

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و راهنماییهای مفیدتون. فکر میکنم با توجه به اینکه پروژه بزرگی نیست و با توجه که اطلاعاتی که بهم دادید، بهتر باشه که این پروژه رو دوباره با PHP بنویسم. اما قطعا باید کار کردن با لینوکس رو شروع کنم، چون ظاهرا یه عضو جدانشدنی از برنامه نویسی هستش.