افزایش سرعت بارگیری ویدیو از Firebase

سلام دوستان
یه پروژه شبیه اینستگرام هست که قراره سرعت بارگیری استوری از نوع ویدیو افزایش پیدا کنه.

این یه مشکلی هست که باید از طرف back-end حل بشه نباید انتظاری از سمت front-end داشته باشن ولی به هر حال خواسته شده چون از Firebase برای این کار استفاده میکنن.

روشی که پیش میگیرم اینه که تا user وارد اپ میشه استوری های اول ۱۰ استوری اول دانلود میشه و استوری های دوم وقتی استوری اول درحال دیده شدنه دانلود میشه.

درهر حال این روش مشکلات خودشو داره
مثلا user خیلی سریع سریع روی استوری ها جابه جا بشه اون موقع دیگه با سرعت ویدیو ها بالا نمیان.
درکل روشی برای همچین مشکلی دارین؟ روشی استاندارد تر یه تکنیک خاص… :face_with_raised_eyebrow: :confounded:

یه چیز خیلی مهم که بعضیا انجامش میدن (بیشتر توی اپلیکیشن دیدم) بعضیا انجام نمیدن (بیشتر توی وبسایتها دیدم) کنسل کردن دانلود چیزهایی هست که ازش رد میشیم.
نمیدونم میشه توی محیط وب پیادش کرد یا نه، ولی اینطوریه که یه ویدیو رو داریم همزمان دانلود و پخش میکنیم، بعد یوزر میپره به ویدیوی بعدی، ما قبلی رو قطع میکنیم و دیگه ادامه نمیدیم دانلودش رو.

این حرکت باید توی محیط بروزر، تست بشه. شاید راهی براش باشه. شاید مثلا اگه element ویدیو رو از توی صفحه پاک کنیم یا urlش رو تغییر بدیم، بروزر یهو ول کنه و بیخیال ادامه‌ی دانلود بشه.

1 Likes

توی اپی که من میزنم بحثای io توی یه thread دیگه انجام میشه. توی این مورد فک کنم اگه اون thread رو بنوعی kill کرد کلا هرچی io داریم تو اپ قطع بشه و یدونه جدیدش رو بسازیم.

1 Likes

خب اگه یه کم high level باشه شاید اینکار جواب بده.
اگه از یه لایبرری خاصی استفاده کنید، باید ببینید رفتارش چطوریه.

حالا صبر کنید ببینیم بقیه چه نظری دارن.

1 Likes

حالا اینکه همش رو load کنه واجبه؟ شاید نرفت استوری های بعدی و اینطوری الکی فشار میاری و اپ کاربر هم کند تر میشه به نسبت.
یک سری هم به سرویس cdn ابرآروان بزن.

درسته مشکلاتش زیاده (حالا من آیتم هایی که قابل دید هستند رو فقط دانلود میکنم ولی بازم مشکله)
درکل از سرویس ایرانی نمیتونی استفاده کنیم همچنین نمیتونیم توی دیتابیس تغییری انجام بدیم چون اپ درحال استفاده است الان و تغییرات توی فایربیس میتونه کل کاربران رو با مشکل مواجه کنه

چقدر محدودیت دارم :worried:

اگه درست فهمیده باشم به این کار اصطلاحا می گن infinite scroll
بگرد شاید کتابخانه و یا آموزشی برای اینکار باشه

اگه منظورتون از infinite scroll یه جورایی یه لیستی قابل scroll با آیتم ها نامحدود یا بنوعی خیلی زیاد هست, فک کنم اشتباه متوجه شدین

درکل دنبال تکنیک هایی هستم که یکسری ویدیو هارو جوری دانلود کنم که کاربر حالت loading رو حس نکنه
یکی از روشا فک کنم اینه که ویدیو رو بصورت small chunks از سرور گرفت دقیقا مثل youtube ولی توی فایربیس همچین چیزی نیست و مجبوریم کل ویدیو دانلود بشه بعد نمایش داده بشه

متوجه شدم ویدئو streaming در واقع این کارو انجام میده

1 Likes

آشغالتر از ابرآروان نداریم!!
فقط شرکتهایی سمتش میرن که دولتی هستن و نمیتونن با چیز دیگه‌ای کارکنن.

من فکر میکردم الآن اینکارو میکنید! مثل تلگرام که تیکه‌های ۱۲۸کیلوبایتی آپلود و دانلود میکنه.

ویدیو رو که توی فایربیس نذاشتید! اسم و‌آدرسش رو توی فایربیس گذاشتید. خود ویدیو روی سرورتون هست و اگه سرورتون قابلیت resume داشته باشه (که شرط میبندم داره!)، میتونید اینکارو انجام بدید!
البته مثل این میشه که یه دانلود منیجر بنویسید!!

گذاشتیم :grin: این streaming منتفی شد نمیشه طبق این stackoverflow کلا Firebase storage برای آپلود فایل ساخته شده و مخصوص ویدیو نیست و نمیشه streaming داشت

استعفا بده فرار کن :joy:

کلادفلر قابلیتهایی برای streaming ارائه میده. حالا نمیدونم چطوریه دقیقا و هزینش چقدره.

1 Likes

1 Likes

یکی از بزرگترین اشتباه هاست که آدم پروژشو ببره روی این سایت

1 Likes

عه. چرا؟ من توی سایتشون خوندم چند تا برنامه بزرگ که یکیشون مربوط به مسیر یابی میشد ازش استفاده کرده بود واسه لایه کش و… خیلی خوب جوابشو داده بود

خیلی هم ادعا دارن

عجب. نمیدونم شاید اینطوری که شما میگید باشه.

ابرآروان میخواست جایگزینی باشه برای cloudflare
همونطور که هزارتا پروژه‌ی ایرانی دیگه میخواستن جایگزین خارجیها باشن مثلا موتورجستجوی «یوز» که چند میلیارد خرجش شد و تهش چیزی در نیومد که ارزش استفاده داشته باشه و چندماه پیش هم یهو سایتش جمع شد. (همه‌ی اینا نشون میده «هدف» مهم نیست. کار رو باید درست انجام بدن!)

شما یه نگاه به اطلاعاتی که توی سایت آروان هست بندازید، بعد یه سر به کلادفلر بزنید. توی آروان، هیچ اطلاعات دقیقی از سیستم کاریشون وجود نداره فقط گفتن «یه سری سرور داریم یه جاهایی گذاشتیم و ریکوئستهاتون رو هندل میکنیم» همین برای من کافیه که از یه ابزاری استفاده نکنم.
البته فیدبکهای منفی زیادی هم درموردش دیدم.

1 Likes

اوه اوه چ تجربه های بدی

بعید میدونم چون این فقط یک سرویسی هست که ارائه میدن و از اول هم نبوده. ضمناً ماهیات و نوع شکل گیری این شرکت‌ها با شرکت‌هایی مثل یوز فکر نمیکنم یکی باشه. من فکر میکنم یک سری نظرات تند از جایی خارج از دنیای تِک نشأت میگیره که نباید قاطی بشه.

1 Likes

متاسفانه شما در کشوری هستی که همه چیز از بیرون نشات می گیره و این خدمتتون بگم کنار هزارن مشکل در این سرویس از جمله ناقص بودن سرویس ها . بیچاره کردن خیلی از کسب و کار ها با از دست رفتن اطلاعاتشون در همین چند ماه اخیر و امنیت بسیار شکننده ای که درست کرده بودن بزاریم کنار. ایران اکسز بودن و نصرفیدن قیمت و خیلی از موارد دیگه .
زیاد نمی شه در موردش صحبت کرد اگر خواستید می تونیم با هم در یک جای خصوصی در موردش صحبت کنیم.

می ترسم بکنمم تو گونی

2 Likes