مثال برای faalis

به یک برنامه نیاز دارم که با faalis طراحی شده باشد

faalis کار سه تا جم devise , cancancan , rails admin را با هم انجام میده . ولی سمپلی براش نیست.

در ضمن با راهکار های SaaS مثل apartement gem و یا چیز های دیگری سازگار هست ؟

1 پسندیده

دوست گرامی از اونجایی که به نظر من ارائه سرویس به شیوه SaaS یک مدل راهبردی به حساب میاد و نوعی معماری خدمات دهی به خدمات گیرندست و تصمیم گیری اینکه به این شیوه کار کنید دست شماست, فکر میکنم میتونید سرویسی رو مبتنی بر Faalis جوری طراحی و پیاده کنید که به شکل Software as a Service در دسترس باشه، حالا اینکه Faalis چه بخشی از سرویس یا سرویس ها رو پشتیبانی کنه به خود سرویس و نیاز های اون بستگی داره.

1 پسندیده

بله شما می‌تونید از فالیس به راحتی استفاده کنید.
داکیومنت‌ رو مطالعه کنید اگر مشکلی داشتید اینجا بپرسید تا من و سایر دوستان بتونیم کمکتون کنیم.

درضمن Faalis با اون جم SiteFramework هم سازگار هست. دوستان @yottanami و @omilun دارن زحمت می کشن مستندات فارسی رو هم آماده می کنن.

یه چند تا ویدئو هم هست که به زودی رو سایتش آپلود می کنیم که جنبه آموزشی داره

آقایون بی ادبی نباشه . شما خیلی هم زحمت می کشید و خسته نباشید میگم خدمتتون

برای خیلی از جم ها سازنده هاش یکی دو تا برنامه ساده مثل بلاگ و … ساختد و از جم ها خودشون استفاده کردند . الان من واقعا گیج شدم از کدوم جم ها استفاده کنم .

یه سوال راجب فالیس دارم . چه جوری میشه فرم های ثبتی create رو کاستومایز کرد و ولیدیشن سمت کاربر گذاشت .

1 پسندیده

ولیدشن مدل بذارین کفایت می کنه. Faalis سعی می کنه همه چی رو از رو مدل بسازه. در مورد Application نمونه هم یه چند تایی هست. برای customize کردن تو مستندات مطلب هست.

@omilun اون پروژه تستی که ساختی رو لینکش رو بذار که دوستمون استفاده کنن.

3 پسندیده

کاستومایز رو دیدم ولی راجب کاستوم کردن فرم ها چیزی نوشته نشده بود . بیشتر راجب متود show و index بود .

1 پسندیده

در مورد فرم هم هست. برای مثال اگر می خواین فیلد های فرم رو مشخض کنین می تونین به این صورت عمل کنین:

in_form do |f|
  f.attributes :name, :user, :site
  # or
  f.attributes except: [:id, :user]
  # change a field formtastic attributes
  form.attributes_properties name: { #name_properties }
end

راهي وجود داره كه Faalis به جاي وليديشن مدل از روي schema كار ساخت و ساز و كانفيگ رو انجام بده؟
به نظرم اينم ميتونه گزينه خوبي باشه و حتي ميتونه براي وليديشن هاي اصلي و غير پيچيده به schema اتكا كنه.
فقط يك نظر و پيشنهاد بود.
يعني دولپر مجبور كنه از پايه و با كمترين كد مدل هاي محكم و قبل اعتماد بسازه

منظورت db/schema.rb هست ؟

@lxsameer تيم ما valhammer ساخته و ميتونيد با Faalis هم integrate كنيد

بله دقيقا

https://github.com/ausaccessfed/valhammer اینه ؟

دقيقا درسته

جالبه حتما مطالعش می کنم دستت درد نکنه

1 پسندیده

salam .
in nemonei az ye project hast ke dare ba document e farsi mire jolo .
https://github.com/omilun/news_faalis
in inke dir shod ozr mikham … khili vaghte on nabodam bekhatere ye seri moshkelat

1 پسندیده

ممنون برای قسمت یوزر ها چیزی در برنامه نبود فقط قابلیت داشبورد نمایش داده شده بود

در مورد کاربر ها چی نیاز داری‌؟