سیاست سرویس دهی روی یک domain، انتخاب subdomain یا subdirectory؟

web-service

مقدمه:

• خب شما هم مثل من تا حالا سایت هایی رو دیدید که مثلا برای فروشگاهشون مسیرهای دسترسی مثل گزینه های زیر رو انتخاب کردن:
  • در مورد این موضوع تحقیق کردم که کدوم حالت بهتره و آیا اصلا فرقی هم با هم دارن؟
  • خب آدم های باهوش همیشه در برخورد با انتخاب های چند گزینه ای بنا به شرایط تصمیم میگیرن(تعریف انسان باهوش: انسانی که همواره در حال تغییر نسبت به وضعیت آموخته شده در محیط هست، در نتیجه هوش در مقابل عادت قرار میگیره.)
  • درحالت کلی میشه همه ی حالت های موجود برای این موضوع رو در دو گروه بزرگ قرار داد:
    • SEO برای نقطه دسترسی خیلی اهمیت دارد.
    • SEO برای نقطه دسترسی کمتر اهمیت دارد.

SEO برای نقطه دسترسی خیلی اهمیت دارد:

در این مواقع بهتره از subdirectory استفاده کنیم به این دلیل که تمام کارهایی که برای بهبود CEO انجام دادیم روی این نقطه دسترسی هم تاثیر داره و نیاز نیست مجدد برای CEO این قسمت کوشش مضاعف انجام بدیم.

SEO برای نقطه دسترسی کمتر اهمیت دارد:

در کل وقتی از یک subdomain استفاده می کنیم با همه محتوای این subdomain مثل یک سایت جدید برخورد میشه و این یعنی SEO این subdomain هم تحت تاثیر این موضوع قرار میگیره.

سوال:

• دوستان تجربه ای در رابطه با این موضوع دارید؟
لینک های مفید:

https://moz.com/community/q/subdomain-vs-subdirectory-for-store

http://moz.com/community/q/blog-on-subdomain-vs-subdirectory-best-practices

http://moz.com/community/q/best-place-for-a-blog-blog-mydomain-com-or-mydomain-com-blog

ببخشید من متوجه نقطه دسترسی CEO نشدم، میشه توضیح بدین لطفا؟

ببخشید اشتباه تایپی بود، منظورم از برای نقطه دسترسی CEO کمتر اهمیت دارد
این جمله بود :
SEO برای نقطه دسترسی کمتر اهمیت دارد.

منظورم از نقطه ی دسترسی URI هست.

درود من قبلا در بحث های moz شرکت کرده بودم و هیچ فرقی نمی کنه همه روی هوا دارند حرف می زنند اصلی مشکل افراد بر این موضوع بود که آیا مشکل سئو وجود داره که خیر وجود نداره چون هیچ منبعی به وجود نیومده که بگه این مشکل داره و اون منبع از طرف یک جستجوگر باشه.

به همین ترتیب به نظرم هر کدوم که برای کسب و کار شما زیبایی داره و هرکدوم که تداخل کمتری داره اونو استفاده کنید به عنوان مثال وقتی شما می آید اسم ساب دامین رو آخر دامنه می زارید شاید با روتر سایت اصلی تداخل پیدا کنه

سئو داخلی و سئو خارجی پارامتر های زیادی داره که می تونه به سایت کمک کنه حتی اگر اشتباهی در انتخاب ساب دامین پیش بیاد درصدش در کل درصد های مشکل ساز بسیار کم هست پس نمی تونه تاثیری رو داشته باشه که کسب و کار دچار مشکل بشه . سایت ها بیشترین ترافیک خودشون رو از جستجوگر ها و شبکه های اجتماعی می گیرند تا اینکه بخواند مستقیم کسی کلیک کنه . پس اگر ریپورتاژ مناسب به سایت شکل بگیره هیچ مشکلی در انتخاب وجود نخواهد امد

ولی در کل بیشتر افراد بدون هیچ منبعی گفتند بهتره ساب دامین آخر دامنه بیاد مثلا name.com/blog

SEO ؟

نه منظورشون چیز دیگه ای هست من از نظر سئو گفتم فکر کنم اگر به صورت انگلیسی رو بزارند که چطور خلاصه شده فکر کنم بهتر باشه

اگر اون چند کلمه انگلیسی بزارید ممنون می شم چون این کلمه خیلی با کلمات دیگر شباهت دارند مثل cms می مونه در مصارف مختلف

احتمالا منظور از نقطه دسترسی endpoint یا access point باشه اما تنها CEO که من میدونم Chief Executive Officer یا مدیر عامل است. چون خودم گاهی به جای SEO تایپ میکنم CEO و بعدا متوجه میشم فکر کردم اینجا هم همین اشتباه رخ داده اما بعد بازم گفتم شاید این یک ترم در یک زمینه ای باشه که من نمیدونم

اوه ببین چه آشوبی بپا شده سر این کلمه CEO!:sweat_smile:

حق با @toomaj عزیز هست،‌ بار اول من به جمله نگاه کردم و متوجه غلط نوشتاری(typo) نشدم.
الان اصلاحش میکنم.

متاسفانه منظورم از نقطه دسترسی رو هم استباه گفتم! خرابکاری پشت خرابکاری :joy:
منظورم از نقطه دسترسی URI بود که اونم به اشتباه گفتم URL!

الان همه رو اصلاح می کنم :innocent:

در آخر برای خود من جالب شد که آیا CEOای هست که بشه ربطش داد به تکنولوژی و وب!