DNS سرور میزبان سرویس داکرایز شده

مقدمه: سروری رو اجاره کردم که روی اون سرویسی رو به وسیله‌ی داکر ارایه بدم.

کارهایی که انجام دادم:
۱) فایل docker-compose رو برای این سرویس آماده کردم.
۲) docker-compose تست شده و به درستی روی سرور و سیستم عامل محلی(لوکال) کار میکنه.

سوال:
تنظیمات DNS رو چطور روی این سرور انجام بدم؟

پ ن: سرور من اوبونتو ۱۸.۰۴ هست و با جستجو به این نتیجه رسیدم که با استفاده از bind9 یا bind10 باید تنظیمات DNS رو انجام بدم، اگر راه حل نهایی استفاده از bind هست لطفاً یک مثال ساده هم از نحوه کانفیگ bind بزنید، اگر راه حل ساده تری وجود داره بسیار مشتاقم که موضوع رو یاد بگیرم.
پیشاپیش سپاسگزارم

سلام، من از docker-compose در prod استفاده نمیکنم، فکر می کنم docker stack چیزی هست که برای prod نیاز دارید. البته stack از ۹۰ درصد کلید های compose file پشتیبانی می کنه، کافیه بدونید چه کلیدهایی در stack درنظر گرفته نمیشه و این باز هم یعنی میتونید از یک compose-file مشابه برای docker-compose در هنگام تست و توسعه و stack در prod استفاده کنید.

sudo docker stack deploy -c file.yml billion_dollar_app

در مورد dns بیشتر توضیح بدین، قراره dns server دیپلوی کنید؟

نه در این Microservices نیاز به DNS server ندارم, نیازم این هست که سروری رو که اجاره کردم رو با دامنه ای که خریداری کردم Bind کنم، منتها تا اونجایی که دانش من از لینوکس قد میده تنظیمات این کار رو باید در فایل /etc/hosts انجام بدم، Directive های این سرویسی که با این فایل کار میکنه رو هم تا حدودی میشناسم، ولی سوال اصلیم «روش درست» انجام اینکار هست، روش درست دسترسی به سرور با استفاده از یک دامنه.

برای گانفیگ کردن dns میتونید از systemd-resolved در ubuntu 18.04 استفاده کنید که تنظیماتش در resolved.conf

https://www.freedesktop.org/software/systemd/man/resolved.conf.html

و چند متد در لینک زیر توضیح داده شده

کلا در ساده ترین حالت دادن static ip سرور به دامنه هم کار میکنه

سلام
شما بجای bind از cloudflare استفاده بکنی راحت تر هستی .

2 پسندیده

بسیار سپاسگذارم، دقیقا همون چیزی بود که نیاز داشتم.

1 پسندیده