پیشنهاد سرور برای Django

سلام
من یه بلاگ با جنگو طراحی کردم نیاز به سرور داشتم میخواستم ببینم بچه هایی که قبلا تجربه داشتن بهم سرورای خوبو اروزون معرفی کنن

سلام.
با توجه به توضیحتون، حس میکنم یه چیز خیلی سبک باشه که پردازش خیلی کمی روی سرور داشته باشه و البته دنبال ارزونترین سرویس باشید.
فکر میکنم haio.ir براتون مناسب باشه.
سرویسهاشون ارزون هست، به صورت شارژی کار میکنه یعنی حسابتون رو شارژ‌میکنید و به میزان سخت‌افزاری که بخواید در هر دقیقه از حسابتون کسر میشه.
پشتیبانی خوبی داره. چندماه ازشون سرویس گرفتم برای دمو‌ی یکی از وبسایتهام (بازدید زیادی نداشت). با #clojure نوشته بودم (کلوژر روی jvm ران میشه پس به صورت دیفالت منابع بیشتری میخواد نسبت به python) ولی روی پایینترین پلنشون بدون مشکل خاصی ران میشد. (۵۱۲مگابایت رم، تک هسته، ۲۵گیگ فضا. ماهی ۳۰هزارتومن یا ساعتی ۴۲تومن)

ربطی به سوالتون نداره ولی دوست دارم اینم اضافه کنم:
اگه هدفتون ساخت بلاگ هست و نه «کار با django» میتونید از نرم‌افزارهای static site generator مثل jekyll (با روبی نوشته شده) یا pelican (با پایتون نوشته شده) استفاده کنید. در این صورت نیاز به یه هاست خیلی ارزون و بدون دیتابیس (سالی ۲۰-۲۵هزارتومن) دارید یا میتونید رایگان (نگهداری روی گیتهاب یا گیتلب یا سرویسهای مشابه) پابلیش کنید.
وبسایت استاتیک خیلی هم گیکی‌تر از cms هست (حداقل به نظر من :nerd_face:)

3 Likes

سلام پویا جان
خیلی وقت بود دنبال این بودم ازت یه تشکر ویژه کنم من عاشق تاپیک هایی هستم که شما توش نظر دادید چون همیشه دقیق و جامع توضیح میدید و حالا درمورد سرور ازون جایی که تازه دارم جنگو رو یاد میگیرم دنبال این بودم هرچی که یاد میگیرم رو روی یک سایت اعمال کنم و اینکه میخوام یه سایت اموزشی در مورد جنگو بزنم چون حس میکنم ازطریق اشتراک گذاری چیزایی که یاد میگیرم و بازخورد گرفتن بهتر میتونم اون موضوع رو یاد بگیرم و نظرت راجع به سرور ابری پارس پک چیه

1 Like

خیلی ممنونم.
خیلی خوشحالم که میتونم کمک کنم و از مطالبم خوشتون میاد. همین تعریفها بود که بهم انرژی داد وبلاگ خودمو شروع کنم.

فکر میکنم آخرین باری که از سرویسهای پارس‌پک استفاده کردم ۲ یا ۳ سال پیش بود. به نسبت قدرتش یه کم گرونه. مخصوصا وقتی بعد از یه مدت بخواید ارتقاع بدید و از پلن‌های بالاتر استفاده کنید.
یادم میاد قیمت vpsهای ما اونقدر بود که کلا بیخیالش شدیم رفتیم از یه جای دیگه یه سرور dedicated با رم ۳۲گیگ گرفتیم ارزونتر در اومد تا ۲تا vps که از اینا گرفته بودیم. (قبلش هم از «سرور پارس» سرویس میگرفتیم)

1 Like

بسیار پیشنهاد می کنم از اینجا خرید نفرمایید. چندین بار در همین انجمن هم بحث شده پشتیبانی اونا مشکل داره و سیستم ارائه خدماتشون فاکتور هاشون همه مشکل داره و وقتی به مشکل می خورید اون موقع قدرت پشتیبانی این گروه در بی تاثیر کردن تیکت هارو می فهمید.

2 Likes