بهترین ویدیو آموزشی Django & Rails برای تازه وارد

با سلام ، قبل از هرچیز عید تک تک دوستان مبارک
گاهی اوقات عده ای از دوستان و آشنایانی رو که laravel کار میکنند ترغیب میکنم به امتحان کردن Django ,Ruby on Rails
اولین چیزی که از من سوال میکنند اینه که میتونی یه آموزش ویدیویی شبیه :

برای Django یا Rails بهمون معرفی کنی ؟
این سوال که چندبار پرسیده شد کنجکاو شدم که ببینم چیه و بعد از نگاه کردنش واقعا لذت بردم . اگر دوستان دوره هایی شبیه این و به سادگی این برای Rails , Django سراغ دارند معرفی کنند

سلام و عید شما هم مبارک.

اولا بگم که ویدیو رو ندیدم، بعد به طور قطع نمیتونم بگم این روش به دردتون میخوره ولی پیشنهاد میکنم از داکیومنتهای آفیشال استفاده کنید.
اصولا (و در مورد flask و django و rails قطعا) نرم‌افزارها (یا لایبرریها یا فریموورکها)ی اوپن سورس، داکیومنتهای خیلی غنی و کاملی دارن.
تقریبا همیشه داکیومنتی که سازنده‌ی اون لایبرری اوپن سورس نوشته، (یا چیزی که خودش معرفی کرده به عنوان آلترناتیو) بیشتر از هر منبع دیگه‌ای به دردم خورده و موقع یاد گرفتن یه چیز جدید، اگه داکیومنت درستی نداشته باشه و مجبور بشم از سورسهای دیگه یاد بگیرم خیلی اذیت میشم، آخرش هم احتمالا اونقدری که لازمه درکش نمیکنم و تصمیم میگیرم برم سراغ یه ابزار دیگه.

پیشنهاد شخصیم اینه که یه نگاه یهم به flask بندازید. فریموورک کامل نیست، پس انعطاف بیشتری به برنامه نویس میده.
یه جا خوندم:
Navies use Django, Pirates use Flask.

1 پسندیده

سلام تشکر
من خودم همیشه کتاب میخونم منتها الان اکثر افراد یا وقت ندارن یا حوصله و ویدیو براشون خیلی بهتره و وقتی میگم چرا با ریلز یا جنگو کار نمیکنی یه اموزش ویدیویی خوب ازم میخوان که منم چون مثل تو فقط داکیومنت و کتاب میخونم نمیتونم معرفی کنم

سلام برای شروع کار داکیومنت های رسمی بهترین روش است ولی این ویدیو ها برای شروع خوب هستن Comprehensive Ruby Programming و برای ریلز هم کتاب Ruby on Rails Tutorial .

1 پسندیده