درخواست مشورت برای اتصال discourse به الکسیر و انتقال انجمن ساز جوملا به discourse

با درود خدمت دوستان گرامی .

همانطور که دوستان می دونند این انجمن هم با دیسکورس درست شده و قدرت این انجمن بسیار زیاده و همینطور کد با , از اونجایی که این انجمن ساز بسیار قدرتمند هست و زحمت زیادی روش کشیده شده از اول زدن یک انجمن مثل اون تقریبا در زمان کوتاه غیر ممکن و همیطور پیچیدگی های خیلی زیادی داره بخاطر همین در ادامه مطلب دو مشکل اساسیمو می خوام خدمت شما مطرح کنم امید وارم بهم کمک کنید اگر راه حلی داشتید از این انجمن ساز استفاده کنم .

توضیح مختصر از انتقال :

من یک انجمن سازی روی جوملا دارم که داخلش پست هایی با بازدید زیادی ارسال شده و سایتی که برای اون دارم درست می کنم با الکسیر و فونیکس هست و این انجمن جوملایی بخشی از این وب سایت می باشد که باید منتقل شود . به همین ترتیب دو مشکل اساسی دارم

۱. مهمترین و اولین مشکل من ساختار لینک باید دقیقا مثل انجمن جوملایی باشد

• ساختار مجموعه discussions/categories/3-طراحی-امضا
    *ساختار برچسب http://khatoghalam.com/discussions/tags/16-خط-ریز
  • ساختار پست discussions/209-یادگیری-خوشنویسی-با-خودکار

از دید بهتر :

من آشناییم به ریلز و روبی برای گذشته هست و به صورتی کلا فراموش کردمش . برای مثال همین انجمن , شما یک پست بدید با تیتر انگلیسی و فارسی در لینک پست کل فارسی نوشت حذف می گردد و فقط انگلیسی نوشت باقی می ماند من مجبور به حفظ لینک ها دارم که متاسفانه هیچ راه حلی در این رابطه ندارم جز اینکه روبی یاد بگیرم که واقعا در توانم نیست.

۲. مشکل بعدی اتصال الکسیر به انجمن ساز دیسکورس هست

خوب اول فکر کردم بیام از جی سان استفاده کنم که تیم دیسکورس اون رو درست کرده و بعد به این فکر افتادم البته تست نزدم چون هر دو دیتابیس پستگرس هست بیام در پروژه آمبرلام یک پروژه الکسیر درست کنم که اون به دیتابیس پستگرس دیسکورس متصل بشه اینجوری خیلی آزادی دارم در وارد کردن داده به انجمن مخصوصا برای انتقال از انجمن جوملاییم مطالبش به انجمن ساز دیسکورس که فقط ساختار ارسال پست رو باید ببنیم به چه صورت هست در دیتابیس بقیه مورد انجام شدنیست . امید وارم راه حلم اوکی باشه.

حالا مشکلاتی مثل فارسی ساز و … هست که بلخره می شه این ور اون ور پیدا کرد راه حلش و در اولیتم فعلنه نیست . من مشکلاتم بالا گفتم مخصوصا شماره یک آیا برام راهی دارید؟ که درگیر روبی نشم مخصوصا مبحث روتر ریلز که قبلا خاطره خوبی زیاد هم باهاش ندارم . یا به نظرتون من باید بشینم از اول بزنم چنین چیزی رو که بسیار منو عقب می اندازد

باتشکر از شما دوستان ممنون بخاطر حمایتت پیشاپیش

برای انتقال از جوملا به اون یکی خب این کار اسونی هست و با همون پی اچ پی هم میتونی بکنی کافیه اسم جدوال رو تو هر دو طرف بدونی و یه کد ساده میزنی از اینجا کپی کنه به اونجا :slight_smile:
در مورد وصل شدن با خود الکسیر یا استفاده از api دیسکورس هم به خودت بستگی داره ولی بنظر من json باشه بهتره و دیگه درگیر نوشتن کدها و دردسرهای دیگه ای که ممکنه پیش بیاد نمیشی و چیزی که وسط رد و بدل میشه فقط json هست
بعدا هم بازم تو مشکلات دیگه ای که شاید تو انتقال دیتابیس ها انجام بدی بازم به مشکل نمیخوری، در ضمن دیتابیس هم اینطوری فقط به دیسکورس جوابگو هست ، البته این نظر منه و خودم بودم اینطوری میکردم حالا شاید اینطوری نباشه

1 پسندیده

متاسفانه مشکل اصلی انتقال نیست . مشکل اصلی ساختار لینک هست . اینو نمی تونم حل کنم وگرنه از جوملا خروجی جی سان می گیرم از الکسیر جی سان به دیتابیس ایمپورت می کنم به راحتی مشکلی نیست فقط لینک مشکل اصلی من هست

حالا امید وارم دوستان بهم یک کمکی در این زمینه بکنند مخصوصا عزیزانی که در این رابطه قبلا کار کردند

1 پسندیده

شهریار جان بهترین روش برای انتقال لینک های قبلی استفاده از redirection به لینک جدیده این کار از نظر کارایی و seo بسیار تشویق میشه

1 پسندیده

درود خدمت سام عزیز و همیشه همراه و کمک کننده.

به این نکته فکر کرده بودم ولی یگ مشکلی هست اینکه هم ساختار ریدایرکت برای لینک فارسی رو کامل درست کردن یک داستان داره که فرض بر اینکه انجام شده باشه و ریدایرکتی در نظر بگیریم حتی اگر شده ۳۰۲ که پیشنهاد نمی شه و بهترین حالتش ۳۰۱هست .
ولی خود ساختار لینک متاسفانه در دیسکورس هم کمی دلپذیر نیست مخصوصا اینکه فارسی رو حذف می کنه اصل سئو این سایت که در تمام صفحات گوگل اوله بخاطر همین لینک تقریبا زیباشه.

یعنی مشکل لینک حل شود من واقعا تصمیم به استفاده دارم یعنی چیز هایی رو در همین انجمن دیدم از امکانات و ریز بینی هایی که این سیستم در بک گراند در حال انجام هست که به این تصمیم رسیدم بهتر از این دیگه تو وب نیست کد باز رایگان و … باشه

امکان داره بتونی ساختار لینک discorse تغییر بدی ولی انتقال کلی لینک کار دشواری هستش

1 پسندیده

فکر کنم سام عزیز . از زبان فارسی تو لینک ها پشتیبانی کنه

https://padpors.com/t/گذری-بر-گلستان-سعدی/7207

این انجمن خیلی داخل خود انجمن دیسکورس برای نمونه سوالات فارسی مثال زده می شه فقط نمی دونم چرا داخل انجمن اینجا فعال نیست ؟ سمیر جان این مورد دلیلی داره ؟ @lxsameer

متوجه موضوع نشدم.

سمیر جان . این لینک انجمن رو باز بفرمایید. که در پست بالا لینک دادم . بعد لینک رو در نوار آدرس بار ببنید کامل فارسی اومده ولی همین پست در انجمن رو ببنید . در آدرس بار تیتر های فارسی پاک شده فقط موارد انگلیسی باقی مانده قرار گرفته .

آها بررسی می کنم حتما

1 پسندیده

ازتون خواهش می کنم اگر مورد درست کردید بفرمایید راه حلتون چی بوده از پنل ادمینش زدید یا خیر؟
ممنون می شم

1 پسندیده

حتما.

1 پسندیده

منم احتمالا باید از انجمن سازای وردپرسی بعد یه مدت به دیسکورس نقل مکان کنم @shahryarjb لطفا خوب زیر بم این کارو در بیارید شاید برای این کار مزاحم شما بشیم :blush:

1 پسندیده

برای وردپرس مثل اینکه پلاگین هست . ولی برای جوملا من می خوام یک پروژه کوچیک روی جوملا و الکسیر بنویسم که جی سان از جوملا خروجی بده و همون جی سان با استفاده از الکسیر می خوام انتقال بدم به دیسکورس .

دیسکورس روی داکر هست فکر کنم خیلی مواردش کامل کانفیگ شده باشه.

فقط نمی دونم آیا کانفیگ امنیتی خوبی هم شده روی داکر یا باز نیاز به دست زدن هست اگر دوستان اطلاعاتی دارند راهنمایی بفرماییند .

ولی دیدم توی http://scaleway.com کانفیگ شده دیسکورس رو روی یک سرور به شما می ده .مثل اینکه این کار روی دیجیتال اوشن ساده تر باشه

دیگه باقی موارد می مونه تو موقع نصب که بخش مدیریت هست دیگه مثل کار با نرم افزار کمی امروز در مورد ویرایش فونت ایمیل و … خوندم که اکثرا قبل از ما توی خود انجمن دیسکورس سوال کردند .

یک نمونه هم بالا دادم که انجمن ساز دیسکورس استفاده می کنه .

بله واسه وردپرس پلاگین هستش که دیسکورس رو با وردپرس اینتگریت میکنه. ولی منظورم اینه که باید اطلاعات از انجمن فعلی وردپرسی رو سایت ما به دیسکورس منتقل بشه دیگه. درسته؟

1 پسندیده

اون بستگی به توضیحات خود پلاگین مورد نظر داره .

به عنوان مثال ما پلاگین داریم برای مایگریشن یا همون انتقالات که می یاد از سیستمی به دیسکورس انتقال می ده

مثلا ویبولتین به دیسکورس اینجا کل اطلاعات رو انتقال می ده یا ممکنه از یک سری انجمن ساز های خود وردپرس بخواد انتقال بده . اینجا انجمن به انجمن هست نه سایت به انجمن . ولی شاید سایت به انجمن باشه که جدیدا سعی می کنند دیگه سایتی نداشته باشند که کلا انجمن باشه جز در مواردی مثل همین انجمن . چون سایت وردپرسی می تونه هر وقت خواست قالب عوض کنه و همینطور می تونه فروشگاه ساز نصب بشه و … ولی انجمن اصلا منطقی نیست براش چنین مواردی درست بشه

ولی اگر یک اینتگریت بین دیسکورس و وردپرس هست احتمال داره به وردپرس شما وصل بشه مثلا برای لاگین یوزر در هر دو جا یا ثبت نام در هر دو جا

شما فرض کنید یک وردپرس در دامنه اصلی و یک دیسکورس در ساب دامین دارید و می خواهید یک یوزر هر دو جا لاگین باشه و نیاز نباشه هم در انجمن و هم در سایت ثبت نام کنه . اینجوری این پلاگین متصل می کنه

بازهم بستگی به اطلاعات سازنده خود پلاگین داره پیشنهاد می کنم اطلاعات سازنده رو بخونید

1 پسندیده