ارتباط با database

آیا با نصب Ruby Interprter یا RubyInstaller ماجول DBI نصب نمی شه؟ و جداگانه آنرا باید نصب کرد؟

@gyousefi

~ $ irb
irb(main):> require 'dbi'

LoadError: cannot load such file -- dbi
 ....
 ....
 ....

irb(main):> exit

~ $ gem install dbi

Successfully installed dbi- [version]

~ $ irb
irb(main):> require 'dbi'
=> true

بله ممنون … پس نیاز نیست که آنرا دانلود و نصب کرد …اما این علامت $- قبل از دستور gem چیه؟ من error می گیرم.
و ممنون می شم اگر 2 تا سوال دیگه هم جواب بدین:

1. آیا درایور Data Engine های مختلف مثلا SQL Serve یا MySql هم به همین ترتیب نصب می شن یا باید دانلود کرد؟
  2. آیا دستورات کار با data برای درایور هر Data Engine فرق می کند؟ قائدتا باید یکسان باشد غیر از Connection String و Connection Object

اون علامت $ ~ لازم نیست, فقط نشون میده که توی terminal :slight_smile:

مرسی متشکرم

شاید این لینک به کار بیاد
http://www.rubydoc.info/github/erikh/ruby-dbi/DBI

بله عالیه باید به دقت بررسی کنم… منتها فعلا می دونین مشکل من چیزهای مفهومی تو Ruby On Rails هستش … من تا الان نمی دو نستم که وقتی می گن فلان چیز باید نصب بشه یعنی چی؟ من می رفتم سراغ دانلود کردن آن و بعد نصب! چیزی که تو ویندوز و Net. متداوله … البته تو Net. شما به ندرت نیاز به نصب چیزی دارین چون با یک نصب Visual Studio همه چیز در اختیارتون هست و تنها باید تمرکز روی برنامه نویسی داشته باشین … اما اینجا همه چیز فرق می کنه شاید باور نکنین من هنوز دارم تو Notepad کد نویسی می کنم که خیلی سخته و عذاب آوره … به هرحال بازم ممنون از راهنمایی هاتون

@gyousefi
من اگر جای شما بودم SQL Server را برای ریلز در نظر نمی گرفتم و از ویندوز به مک یا لینوکس مهاجرت می کردم.
برای کار با لینوکس از ماشین مجازی Virtual Box + Vagrant استفاده کنید ولی IDE رو در میزبان که میتونه ویندوز باشه اجرا کنید.
خیلی زیاد دیدم که دوستان لینوکس های دسکتاب را روی Virtual Box نصب می کنند که IDE رو هم توی Virtual Box اجرا و development رو هموجا انجام بدن که روش درستی نیست.

در اصل در روبی و ریلز هم gem ها دانلود میشه اما gem install این کارو برای شما انجام میده

پس اینطور؟! احتمالا همینطوره چون آنلاین بودم و با gem install داشت دانلود می کرد…

بله خودم هم به همین نتیجه رسیده ام که باید platform را برای کار با Ruby عوض کنم اما نیاز به راهنمایی دارم: من 2MG حافظه و 320GB هارد دارم … می خوام Win 7 را حتما داشته باشم و SQL و V.S برای کار با Net. و همینطور Linuxو MySQL و Ruby On Rails … آیا می تونم Dual Boot داشته باشم یا شما استفاده از Virtual Machine را پیشنهاد می کنین؟مثلا 2 تا پارتیشن کنم 100GB و 220GB بعد …

1 پسندیده

@gyousefi
با توجه به رم 2GB اگر از Lubuntu 32bit به صورت dual boot استفاده كنيد بهتره.
توجه داشته باشد كه Lubuntu نسخه سبك Ubuntu است ولى محدوديتى در نصب بسته ها نداريد، يعنى همون كارآيى Ubuntu رو خواهد داشت.

اينم بد نيست بدونيد كه MariaDB نسخه كاملتر MySql به حساب مياد پس ميتونه گزينه بهترى باشه.

اگر نخوام از VM (به دلیل رم کم) استفاده کنم و Dual Boot نصب کنم، دیگه چرا نسخه سبک Linux؟ نسخه ی کامل نصب می کنم… باید جواب بده و آیا باید دو تا سیستم عامل ها رو دو تا پارتیشن جدا نصب بشن؟ شما برای پارتیشن Linux که قراره فقط شامل Linux, MySQL و Ruby On Rails باشه چه حجمی پیشتهاد می دین؟

دليل پيشنهاد نسخه سبك رم پايين بود (2GB).
بايد روى پارتيشن جداگونه نصب كنيد.
همون 100GB كفايت ميكنه.
اگر خواستيد از نسخه كامل Ubuntu استفاده كنيد،
Linux Mint رو پيشنهاد مى كنم.

https://www.linuxmint.com/download.php

نمی شه دانلود کرد فکر کنم باید بخرم … و فعلا می خوام رو MySQL کار کنم نه MariaDB می شه نسخه MySQLو Linux را برای آخرین بار بگین چون می خوام بخرم و آیا می تونم همه چیزو 64 نصب کنم؟

MariaDB همون MySql هستش.
منظورتونو از گفتن نسخه لينوكس متوجه نشدم،
64bit بهتره.
Linux Mint مبتنى بر Ubuntu است و من از Linux Mint راضايت بيشترى دارم

اوکی مرسی … ببینم می تونم تو بازار پیدا کنم … من امروز وقت شما رو خیلی گرفتم شرمنده

خواهش میکنم.

متاسفانه نه Linux mint هست و نه MySql تحت Linux !!! شما چطور دانلود کردین؟

چه لینوکسی لازم دارید؟
اگر 64bit Linux Mint باشه یکی از لینک های اینجا باید جواب بده.
https://www.linuxmint.com/edition.php?id=217

اگه نشد روی google drive شر(share) می کنم :frowning: