دمای CPU

سلام. دوستان این دمای CPU من هستش . اگه روی سیستم فقط یک فایرفاکس و یک برنامه ATOM باز کنم درجا هنگ میکنه . RAM 2 هستش. به نظرتون ربطی به دمای CPU داره؟؟؟

به صورت فارنهایت هم گذاشتم که ببنید.
و اینم از کانفیگ سیستمم

چه کنیم؟؟؟

نه. دما‌ی cpu طبیعیه.
برای من معمولا دما‌ی کامپیوتر (intel i7 4790K روی asus z97pro) روی ۲۷درجه و دما‌ی لپتاپ (asus b9440) روی ۳۸درجه هست ولی درکل دما‌ی ۸۰درجه برای لپتاپ طبیعیه. الآن یه لپتاپ گیمری (ROG GL553 - i7) دستم هست که وقتی روشن میشه دماش روی ۶۰درجه هست و یه کم که کار میکنه میره روی ۸۰.
بنابر این دما‌ی cpuی شما طبیعیه. همونطور که خودش گفته دما‌ی 221F دما‌ی حاد به حساب میاد (فکر کنم بشه ۱۰۰C) و وقتی به اون دما برسه احتمالا خودش lowerclock میکنه و دما بالاتر از اون نمیره.

درکل پیشنهاد میکنم اگه سیستم ضعیفی دارید، از نرم‌افزارهایی که با electron ساخته شدن استفاده نکنید. فریموورک به شدت افتضاحیه. (به زبان دیگه بیخیال atom و spotify و slack بشید)
کند شدن سیستمتون تا حدود زیادی به مصرف رم مربوط میشه. الکترون، رم زیادی مصرف میکنه.
درضمن، google chrome هم همونطور که میدونید رم زیادی مصرف میکنه.

2 Likes

اتم که مصرفش خیلی بالاست به خاطر الکترون بیس بودن. فایرفاکس هم که معلومه. با رم دو می خواید راحت باشید برید به سمت برنامه های سبک تر. برای فایرفاکس هم مصرف رمش رو محدود کنید یا از مرورگرهای سبک تر استفاده کنید.

1 Like