رهنمای شروع برنامه نویسی با کلوژر ( Clojure )

سلام به دوستان. با خودم گفتم شاید بد نباشه یه سری مقاله خیلی کوتاه با زبان خودمونی در مورد کلوژر بنویسم
برای شروع. شاید مناسب باشه.

این پست حکم جدول محتوای این سری آموزش ها رو خواهد داشت. و با اضافه شدن هر مقاله لینکش رو هم اینجا می ذارم.

19 Likes

درود سمیر جان خبر بسیار خوبی رو قرار دادی برادر . یعنی بسیار منتظر بودم یک منبع فارسی ببنیم .

سمیر جان برنامه ای برای درست کردن ویدیو همین مقالات ندارید ؟

حتی شده در یودمی بزارید ؟

2 Likes

یه سری ویدئو هست اما باید ادیتشون کنم. وفقتم خیلی کمه. اما آروم آروم اوکی می کنمشون

2 Likes

سمیر جان اگر وقت بکنی و یکی از مقالاتت در این مورد صحبت بکنی که چرا باید کلوژور رو انتخاب کرد و چه آپشن هایی رو در چه کار هایی می ده خیلی عالی می شه .

4 Likes

حتما :+1:

4 Likes

سلام من ایران زندگی میکنم ایا این زبان بازخورد داره تو اینجا یا اینکه اگه ما این زبان رو یاد بگیریم وضعیت شغلیش تو خارج از کشور چطوره؟؟؟

2 Likes

این زبان کلا یه نسبت زبان جدیدی هست و تو ایران من فقط یکی دو جا رو دیدم که ازش استفاده می کنن. دو دنیا جاهای زیادی ازش استفاده می کنن ولی خوب باز به نصبت زبان های قیدیمی تر موقعیت شغلی کمتری داره

1 Likes

ببخشید بعد اگه ما بخوایم پروژه از خارج از کشور بگیرم و تو ایران فعالیت کنم باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنین ممنون میشم:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 Likes

اگه دوست داری یه پست جدید در این مورد بزن که اونجا ادامه بدیم.

1 Likes

سلام و با تشکر از زحمات شما
لطفا مراحل نصب کلوژر را شرح می دهید ، در نصب به مشکل خوردم.
ممنون

بهتر هست شما بفرمائید برای نصب چه کاری انجام دادید تا بتونم بهتر راهنمایی کنم.

راستش به صفحه ای که فرمودید (Leinen) رفتم و فایلهای leinen.bat را اجرا کردم البته jdk را نصب کردم قبلش ولی پیغام path می دهد . اگر امکاندارد مرحله به مرحله راهنمایی می فرمایید.

به نظر میاد که ویندوز استفاده می کنید. در مورد ویندوز من زیاد نمی تونم کمک کنم. اما اگر خطایی که می گیرید رو به من بدید شاید بتونم کمک کنم.

C:\Users\London\.lein\self-installs\leiningen-2.9.1-standalone.jar can not be fo
und.
You can try running "lein self-install"
or change LEIN_JAR environment variable
or edit lein.bat to set appropriate LEIN_JAR path.

اوکی وقتی اون فایل bat رو اجرا می کنین خروجیش چی هست ؟

1 Likes

اتفاقی نمی افتد

باید توی ترمینال اجراش کنین حتما. با دابل کلیک فایده ای نداره