آموزش های ویدیویی Clojure

درود خدمت شما . بنده اصلا نمی تونم برای شروع برنامه نویسی از کتاب شروع کنم مخصوصا که انگلیسی باشه من رو به کل از صحنه پرت می کنه بیرون . دوستان عزیز مخصوصا @lxsameer عزیز اگر می شد بلخره یک منبع فارسی آموزش از مبتدی به بالا درست می شد که واقعا عالی می شد ولی خوب مشغله دوستان بسیار زیاده . به هر صورت نیازمند به آموزش های خوب در این زمینه به زبان انگلیسی هستم .

در سایت یودمی من سرچ کردم :

ویدیو هایی که پیدا شد بسیار کم بیننده و کم رای هستند و هر کدوم نیز تیتر غیر تکراری رو انتخاب کردند منظور از غیر تکراری اینکه انگار کل مسئله فرق داره .

می خواستم بدونم یک مجموعه ویدیو خوب آموزش کامل این زبان و همینطور کلوژور اسکریپت اگر در این لینک بالا یا جای دیگری سراق دارید لطفا معرفی نمایید . تا بشه شروعی راحتر داشت .

با تشکر

شهریار جان، فرمودی با کتاب نمیتونی ولی حدس میزنم اگر با کتاب کلوژر برای دلیران شروع کنی نظرت عوض بشه، چون از متد جالبی استفاده کرده

https://www.braveclojure.com/getting-started/

ممنون توماج جان . من زدم روی دانلود . متاسفانه هنوز زبان انگلیسیم انقدر خوب نشده بتونم روون بخونم متاسفانه یک پارگراف باید ۲۰ تا کلمه رو سرچ بزنم . اینجوری کتاب آدمو دیوونه می کنه :grin:

واقعا این کتاب عالیه خیلی جالبه

lighttable نصب کنین که با clojurescript نوشته شده :heart_eyes::heart_eyes: (اینم بگم با electron نوشتنش :tired_face::tired_face:)
http://lighttable.com/
البته خود کتاب emacs رو پیشنهاد میده و یه فصل آموزشی براش داره

ادیتور vs کد چرا استفاده نمی کنید . مطمئن هستم براش حتی کلاژور اسنپیت و فرمتر زدن . سبک هم هست

lighttable رو اول برای clojure نوشتن بعد زبونای دیگ بهش اضافه شد.
vscode هم باelectron نوشتنش خیلی باجی به بقیه نمیده

آنلاینش رایگانه، هرجا مشکل بود بپرس با این کارت به من هم کمک میکنی بهتر یاد بگیرم

در مورد آموزش باید بگم که یه چند تایی درست کردم و بزودی می ذارم رو youtube . در مورد ادیتور هم که من FG42 خودم گوگوریه بابا :laughing: رو استفاده می کنم که بر مبنای Emacs هست که یه سری چیزای اضافی براش نوشتم. اما در کل Clojure + Emacs یعنی بهشت. حالا بقیه ادیتور ها رو نمی دونم. اما با Emacs همه امکاناتی که Clojure واسه توسعه می ده رو می شه ازش استفاده کرد.

سمیر جان . انگلیسی هست زبان ویدیو ها یا فارسی ؟

فارسی . البته یه سری انگلیسی هم هست که واسه HellHound ساختم. البته کار داره تا تموم شه.

:joy::joy::joy::joy::joy: باحال بود

Vim hates you

ابته خب vim اصلا IDE نیست و خوبی vim هم در همینه

:smile: به شدت. یه سری همکار Vim دوست دارن شاکین ازم اساسی

منم یه سری همکار emacs کار دارم که شاکین ازم, خلاصه جنگی در جریانه

تا بوده همین بوده .

دیگه نشد ها ، قرار بود بعد عید اسکالا یاد بگیریم :disappointed_relieved::disappointed_relieved:

صحبت Scala شد
آقا سام(@samdvr) برنامه ای برای scalabyexample تون ندارین ؟؟

گرفتار کار هستم ولی چند قسمت این هفته مینویسم