چرا سمت زبان های مایکروسافتی مثل #C نریم؟

وابسته بودن هیچ ربطی به اوپن سورس بودن نداشت. من از 2014 با گولنگ آشنا هستم از همون موقع بحث اضافه کردن جنریک بود که گوگل صلاح نمی دونه اضافه کنه . سیاست های گو نسبت به زبانی مانند راست که واقعا جامعه محورتر هست بیشتر از بالا به پایین هست تا مثل راست که از پایین به بالا.
همین موضوع در مورد انگولار هم صادق بود گوگل اومد کلش رو تغییر داد کاربرانش هم مجبور شدن به سمتی برند که گوگل تعیین کرده. در کل شاخصی برای جامعه محورتر بودن یک زبان نسبت به دیگری ندیدم ولی قابل کتمان هم نیست

خب در تایید حرف شما باید بگم که اینو توی زبونهای اوپن‌سورس هم میبینیم.
به عنوان مثال سازنده‌ی python که اسمش یه کم سخته (:sweat_smile:) یکی از دیکتاتورترین افراده. زیاد به حرف کسی گوش نمیکنه و کاری که خودش میخواد رو انجام میده.

2 پسندیده

اشکالش اینه که هم در خود زبان و هم در موارد استفاده وابسته به مایکروسافت می شید.
در مورد گوگل هم من بشخصه منتظر نسخه های متعددی از go هستم که هرکدوم با قبلی فرق می کنن و تهش هم به حال خودشون رها میشن و یه زبان جدید معرفی میکنه

طراحان گو از دنیایی اومدن که اعتقاد زیادی به فریم ورک و دیزاین پترن و پیچیدپی … نداشتن و دوست دارند طرز کارو هرچیزو بدونند و دست خودشون باشه و تا جایی که یادمه چند سال پیش یکیشون تو توئیتیر نوشته بود چقدر خوشحاله از اینکه در گو چیزی مثل ریلز در روبی وجود نداره !! گوگل فقط حمایتشون میکنه ! البته بعدا کلی کتاب دیزاین پترن برای گو نوشته شد و فریم ورک طراحی شد و نمیدونم سازنده هاش به همون فلسفه اولیه که باهاش کلی جنجال انداختن پایبند موندن یا نه ! جنریکم همین سازنده هاش بخاطر فلسفه ای که معتتقد بودند اضافه نکردند و گفتند پیچیدگی اضافه میکنه و …

1 پسندیده