چرا سمت زبان های مایکروسافتی مثل #C نریم؟

سلام
افراد زیادی هستند که میگن سی شارپ خوب نیست یا کلا سمت ساخته های مایکروسافت نریم اما چرا؟
چرا سمت زبان های مایکروسافتی مثل #C نریم؟

جدای از خود زبان که خوب مثل جاوا خوبی ها و بدی های خودش رو داره. بیشتر به خاطر سیاست های مایکروسافت هست. و اینکه شما در گیر چیزایی می شین که زیاد کنترلی روش ندارید

1 Like

کلا تکنولوژی‌هایی که توسط community کنترل میشن بهتر از تکنولوژی‌هایی هستن که برای یک شرکت خاصه.
جدای free & open source بودن زبانها، اینکه متصل به یک سیستم عامل خاص نباشن، خودش مزیته.

به نقل قول از اریک ریموند:

یادگیری هک در ویندوز مثل یادگیری رقص در لباس شوالیه هاست.

(منظور از هک، کرک کردن کامپیوترها نیست. منظور شناخت زیرساختها و تبدیل شدن به برنامه نویس بهتره)

1 Like

البته mono این روزا خوب پیشرفت کرده و روی لینوکس هم پرفرمنس خوبی داره ولی هنوزم پیشنهاد نمی کنم.

1 Like

سی شارپ برای کسانی خوبه که میخان روی محصولات مایکروسافت تمرکز کنند (دات نت، ویندوز فون(!)، نرم افزارهای دسکتاپ و…)

البته این نظر شخصی بنده هست. در ضمن من زمانی که با سی شارپ کد میزدم احساس میکردم همه چیز عین لقمه آماده‌ست و باعث میشد نتونم چیزای خیلی فنی و تخصصی رو درک کنم.

2 Likes

مگه ویندوز فون هنوزم وجود داره؟

آخرین ورژنش ۳سال پیش اومد.
(کاش ویندوزدسکتاپ و ویندوزسرور هم وجود نداشتن)

1 Like

دیگه ازش پشتیبانی نخواهد شد برای همین بعدش (!) رو قرار دادم.

1 Like

همین الآن درحال یادگیری C# هستم بدلیل اجبارهای دانشگاهی و چون لینوکسی ام کلی دنگ و فنگ داره و مثلا قسمت های gui رو ندارم و فقط محیط کدزنی رو دارم و نتیجتا خیلی خوب با کلاس نمیتونم پیش برم و کلی هم بحثم شده بهرحال کلاس هم صرفا آموزش C# نیست کلاس آموزش oop هست و انتظار اینه که قبلا بلد باشیم و تنها پاسخی که بهم میدن اینه که خب!! ویندوز نصب کن راحت شی!!

چرا محدودیت؟ میتونستن خیلی خوب پیشرفت کنن خیلی جاها دیدم که گفتن زبان های مایکروسافتی خیلی پیشرفته بودن و فیچر های فوق العاده ای داشتن در زمان خودشون فقط سیاست و طرز فک مایکروسافت باعث اینها شده.

2 Likes

سلام دوست عزیز من خودم برنامه نویس سی شارپ هستم و دلیل مهم اش اینکه شما فقط در ویندوز میتونید از ویژوال استودیو استفاده کنید و اگر جاوا یاد بگیرید بهتره چون سی شارپ یک فریم ورک داره به نام زامارین که خیلی ضعیفه که قدرتش با اندروید استودیو قابل مقایسه نیست

خب ویندوز نصب شو راحت شی
ویندوز اکتیو نشده قانونیه و کارت رو راه میندازه

tenor

1 Like

:joy: شوخی کردم جدی نگیر صرفا یه راه برای حل مشکله بدون زیرپا گذاشتن قوانین کپی راست

1 Like

ویندوز نصب کن و اگر مشکلی بود ریستارت.

2 Likes

خاموش روشن هم کنیم جوابه. خیلی جدی شد یک بار دیگه ویندوز رو نصب کنیم :roll_eyes:

2 Likes

1 Like

من اصلا ویندوزی نیستم و علاقه ای هم به سی شارپ ندارم. ولی واقعا سی شارپ بازار خوبی داره.همیشه هم جز زبانهای اصلی باقی خواهد موند. دات نت کور هم که برای همه سیستم عامل ها وجود داره و روز به روز پیشرفت بهتری داره. همین الان گو هم وابسته به گوگل هست و فکر نمی کنم وابسته بودن و پشتیبانی یک زبان و تکنولوژی های مرتبط به اون توسط یه شرکت بزرگ یه امتیاز منفی باشه

ساخته شده توسط گوگل هست. ولی اوپن سورسه پس وابسته نیست.

فلسفه گو کلا فرق داره
بیشتر حمایت معنوی گوگل رو داره

یه مساله‌ی مهم، بحث طراحی نرم‌افزاره. باید ببینیم اون نرم‌افزار رو چه شخصی طراحی کرده.

یکی از طراحهای go، فردی بوده به نام Ken Thompson. این آقا حداقل ۲برابر سن من سابقه‌ی برنامه نویسی و طراحی نرم‌افزار داره. طراح زبان B و زبان C (همکار Dennis Ritchie بوده)، یه سیستم عامل ساخته، توی پروژه‌هایی مثل regex و طراحی سیستم UTF-8 همکاری داشته و البته در ساخت ادیتورهای ابتدایی مثل ed(1) و QED همکاری کرده. (اطلاعات رو از ویکیپدیا برداشتم)

حالا بریم سراغ زبانهای مایکروسافتی.
چه کسی این زبانها رو طراحی کرده؟ احتمالا همون کسی که internet explorer رو طراحی کرده :neutral_face:
این آدمو باید بدیم دست هیتلر، بگیم «این یهودیه» :joy:

1 Like