کتاب عالی برای تقویت حل مسأله و یادگیری برنامه نویسی با زبان بی نظیر C

c
problem-solving
design

همینطوره که میگی.
منم همینطور toomaj عزیز.

image

ezgif-4-9043763d7abe

به سمت rust؟ من متوجه نشدم

:face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage:

شاید اگر یک سری حرف ها اولش زده نمیشد اصلا این تاپیک منحرف نشده بود،
مثلا من نمیتونم بگم چون یکی راست بلد نیست اصلا برنامه نویس نیست (البته نیست دیگه😁)

این مطالب هم جالبه اگر دوست داشتی بخون، در مورد اشتباه معروف یک میلیارد دلاری نوشته

https://embeddedartistry.com/blog/2017/2/28/migrating-from-c-to-c-null-vs-nullptr

و

من یه جایی یک مجموعه از این موارد مربوط به زبان های شبیه C و C++ رو نوشته بودم اما پیداش نمی کنم یکمی هم تنبلیم میشه از اول بنویسم.

Chrome و Firefox هر دو در حال نجات پیدا کردن از این زبان ها هستند و جالبه که راست برعکس خیلی زبان های دیگه کمپایلر اولیش با C/C++ نبود، با OCaml بود چون هدف این بود که کمترین امکان خطا در سیستم وجود داشته باشه،
راستی خود OCaml یکی از تلاش ها برای نبرد خطاهای انسانی ناشی از استفاده از زبان های اینجوریه که خیلی زیاد در صنعت کاربرد داره.

خوندن این صفحه شاید کمک کنه که درک کنیم چرا واقعا C اونقدر ها هم که فکر می کنیم در زمینه حافظه مناسب عمل نمیکنه.

https://ocaml.org/learn/tutorials/garbage_collection.html

یک لینک مشابه هم در سایت راست وجود داره که در قسمتی از اون از ترکیب raii و ownership حرف زده شده اما بهتره بیشتر از این ادامه ندم چو بحث کاملا منحرف شده. و البته راست نیازی به GC نداره کلا

کلا علم جلو میره و پیشرفت میکنه، قرار نیست F14 بتونه از پس F22 بر بیاد

خب راستش سیستم عاملهایی هستند که با c درست نشدند اما کلا زمانی که کرنل لینوکس و ویندوز ساخته می شد گزینه بهتری وجود نداشت، اما الان می بینیم که بهترین ابزار مجازی سازی و containerisation با c ساخته نشده و مثلا Mozilla میلیون ها خط از کدشو از C/C++ تغییر میده، گوگل و موزیلا و آمازون در حال ساختن سیستم های آینده با زبان های جدید سیستمی پر قدرت هستند.
من اصلا نمیگم C بده یا خوب، اما از بزرگ نمایی در مورد هر چیزی باید پرهیز کرد، C خیلی زبان خوبیه و خیلی هم پر قدرته اما الان نزدیک به سال ۲۰۱۹ هستیم و گزینه های خیلی بهتری هم وجود داره.

C مثل خوندن تاریخ میمونه پس یادگیریش خیلی هم خوبه، کلا هر چی بیشتر زبان بلد باشیم بهتره.

پس به زودی یه آموزش تو سایت میزنی، vim که عالی بود حتما راست هم عالی میشه

فراموش نکنید که C فقط یک زبانه و اگر در زمینه تکنولوژی فعالیت دارید مواظب باشید که دچار تعصب و احساس دونستن همه چیز نشید چون جلوی پیشرفت شما رو خواهد گرفت،
در مورد مجمع برنامه نویسی نمیدونم منظور شما چیه اما بستگی داره مخاطب کی باشه، کلا کسانی هستند که به هر چیزی که براشون قابل فهم نیست می خندند و خودشونم نمی دونند چرا، اما خب خندیدن که چیز بدی نیست.

یه روز یکی در همون مجمع مورد نظر شما در مورد COBOL چیز مشباهی گفت و همه انقدر خندیدند که نگو، به اونا در مورد پاسکال هم همینو گفتند بازم خندیدند، بعد مخاطبان مجمع ذکر شده گفتند نگو دیگه حتما الان میخوای راجب VB ، Fortran و Perl هم همینو بگی، نه نگو ما تحملشو نداریم دیگه دل و روده برامون نمونده :smile:، خلاصه این شد که مجمع ها هرگز نمی میرند

تعصب همیشه جلو یادگیری را می گیرد!!! اگر زبان های مادر کاستی هایی نداشتند الان ما این همه زبان برنامه نویسی نداشتیم همه داشتیم از یک چیزی استفاده می کردیم!!

دوستان چرا نوشته @MohammadHeydari پاک شده؟

دوستان خوبم یه خواهشی از همه شما داشتم که کمی مهربون تر و مودبانه تر با هم حرف بزنیم… :slightly_smiling_face::rose:
من خیلی وقته توی انجمن های انگلیسی زبان عضو هستم به خدا قسم اصلا پیش نیومده حرفی بزنن که ناراحت بشم. واقعا بارها ازشون تشکر کردم و گفتم خیلی چیزها ازتون یاد گرفتم.
من بقیه انجمن های فارسی زبان رو دیدم همش بحث و کل کل و مشاجره بود اصلا خوشم نیومد دیگه سر نزدم. واقعا اینجا تنها انجمنیه که انقدر راحت هستم و بار علمی بالایی داره و البته کلی دوست پیدا کردم :hugs:
من خودم بارها اشتباه کردم و حرف نامناسبی زدم و از همین تریبون از همه معذرت می خوام :bouquet: ولی لطفا یه فضای خفقان به وجود نیارید که جرئت اظهار نظر نداشته باشیم. اگه حرفمون اشتباه بود با خشونت انتقاد نکنید.
در نهایت مخلص همه تون هستم :sunglasses: موفق باشید.

وقتی به این صورت دیده میشه احتمالا خودشون پاک کردن