مشکل bundle install در نصب روی ویندوز

سلامو دوستان من به صورت کامل روبی و ریلز و فانتوم جی اس رو نصب کردم، ولی وقتی می خوام ی پروژه ی جدید با دستور rails new my_test بسازم با ارور زیر مواجه می شم:

run  bundle install
Fetching gem metadata from https://rubygems.org/...........
Fetching version metadata from https://rubygems.org/...
Fetching dependency metadata from https://rubygems.org/..
Resolving dependencies.....
Using rake 11.2.2
Using i18n 0.7.0
Installing json 1.8.3 with native extensions

Gem::Ext::BuildError: ERROR: Failed to build gem native extension.

C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/bin/ruby.exe -r ./siteconf20160719-8264-10i757i.rb extconf.rb
creating Makefile

make "DESTDIR=" clean
'make' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

make "DESTDIR="

make failed, exit code 1

Gem files will remain installed in C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/json-1.8.3 for inspection.
Results logged to C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/lib/ruby/gems/2.2.0/extensions/x86-mingw32/2.2.0/json-1.8.3/gem_make.out
Using minitest 5.9.0
Using thread_safe 0.3.5
Using builder 3.2.2
Using erubis 2.7.0
Using mini_portile2 2.1.0
Using pkg-config 1.1.7
Using rack 1.6.4
Using mime-types-data 3.2016.0521
Using arel 6.0.3
Installing debug_inspector 0.0.2 with native extensions

C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/bin/ruby.exe -r ./siteconf20160719-8264-15a134k.rb extconf.rb
creating Makefile

make "DESTDIR=" clean

make "DESTDIR="

make failed, exit code 1

Gem files will remain installed in C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/debug_inspector-0.0.2 for inspection.
Results logged to C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/lib/ruby/gems/2.2.0/extensions/x86-mingw32/2.2.0/debug_inspector-0.0.2/gem_make.out
Using bundler 1.11.2
Installing byebug 9.0.5 with native extensions

C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/bin/ruby.exe -r ./siteconf20160719-8264-gzkvow.rb extconf.rb
creating Makefile

make "DESTDIR=" clean

make "DESTDIR="

make failed, exit code 1

Gem files will remain installed in C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/byebug-9.0.5 for inspection.
Results logged to C:/RailsInstaller/Ruby2.2.0/lib/ruby/gems/2.2.0/extensions/x86-mingw32/2.2.0/byebug-9.0.5/gem_make.out
Using coffee-script-source 1.10.0
Using execjs 2.7.0
Using thor 0.19.1
Using concurrent-ruby 1.0.2
Using multi_json 1.12.1
Using sass 3.4.22
Using tilt 2.0.5
Using sqlite3 1.3.11
Using turbolinks-source 5.0.0
An error occurred while installing json (1.8.3), and Bundler cannot continue.
Make sure that `gem install json -v '1.8.3'` succeeds before bundling.
1 پسندیده

@mona سلام
بیشتر دولپر های ریلز از مک و لینوکس استفاده میکنند و من Linux Mint رو پیشنهاد میکنم، حتی اگر بتونید ریلز رو توی ویندوز نصب کنید بعدا مشکلات دیگه خواهید داشت،
لینک زیر مراحل رو توی خوانواده Ubuntu Linux که شامل
Linux Mint هم میشه کامل توزیح داده و اگر مشکلی بود پست بزارید

من هم لینوکس رو پیشنهاد می کنم به شدت. اما برای نصب ریلز تو ویندوز از لینک زیر استفاده کنید:
http://railsinstaller.org/en

اما بازم تاکید می کنم. لینوکی لینوکس لینوکس :slight_smile:

Rails 4x, Ruby 2.4(preview), RVM :(( از همه بدتر خود ویندوز :wink:

سلام دوست عزیز حقیقت اینه که ویندوز برای این کار خیلی مزحرفه من همه چی تو ویندوز نصب کردم و کارم کردم ولی بعدش به یه error های میخوی که اونا رو فقط تو ویندوز میبینی و کلی باید زمان بزاری تا اونا رو فیکس کنی آخرشم اعصابت خورد میشه.ولی حتما برنامه نویسی رو تو لینوکس تجربه کن واقعا خیلی راحت تری.برای هر مشکلت اگه پیش بیاد یه گونی جواب اماده تو نت هست و اکثر آموزش ها با محیط لینوکسی هست.
من که سوییچ کردم تو لینوکس راضیم .حال انتخاب با شماست

1 پسندیده

پس انگار cross platform نیست در حقیقت! منم خیلی مشکل دارم با Ruby روی ویندوز. برای ما که عمری با Net. . ویندوز کار کردیم حالا خیلی مشکله که سوییچ کنیم به لینوکس. هر کاری که بخوام بکنم error می گیرم … این زمانی که از آدم میگیره می شه با Net. یک ERP نوشت !!! حالا اگر بخوام به Rails برسم که دیگه خدا می دونه… راستش تا اینجا هیچ برتری در Ruby نسبت به #C , جاوا ندیدم … interface که یک مفهموم مهم تو OOP هست را نداره … (می دونم می شه با ماجول شبیه سازی کرد) … خیلی ها نظرشون اینه که Ruby از جاوا و سی شارپ برتره چون ته دستوراتش ; نمی خواد !!! که به نظر من اظهار نظر عجیبیه. نمی دونم … می شه یه مقدار راهنمایی کنین

روبي مثل هر زباني در يك سري كار ها برتر و بعضي كارها ضعيفه
Interface را ميشه به راحتي ساخت در روبي ولي به خاطر dynamic بودن روبي به interface در اكثر مواقع نياز نيست. به علاوه نداشت type safety أين زبان و قدرتمند ميكنه در ساخت زبان هاي مخصوص DSL و همين طور metaprogramming
Type safety مبحثي كه در موردش تحقيق زياد شده و به اساني نمي شه برتري زبان static يا
dynamic بيان كرد

مرسی، شما می دونین که آیا می شه هم win7 و هم Linux روی یک PC نصب کرد؟ فکر کنم آخر مجبور بشم برم رو لینوکس. مثلا win 7 موجود باشه و بعد لینوکس نصب شود. و آیا کار با لینوکس سخته یا مثل ویندوزه

بله میشه من یه مدت هر دوشونو نصب داشتم مشکلی هم نبود حدود 3سال با هر دو محیط کار کردم بعدش مک رو انتخاب کردم . اموزشاش رو نت هست .

از Vagrant استفاده کنید, میتونم قاطعانه بگم که بهترین گزینست.
بسیار حرفه ای و سادست.

هر سوالی هم در مورد Vagrant بود پست بزارید

ممنون، اما متاسفانه فقط 2G Ram دارم!! فکر می کنین جواب بده؟؟

مرسی امین … Ram زیاد ندارم 2G ونمی دونم آیا منظور شما استفاده از Virtual Server است با نه … میشه بعد از نصب Win لینوکس نصب کرد و 2 تا بوت داشت؟

بله من کنار هم نصب داشتم موقع بوت هر دو گزینه رو پیشه رو داشتم. معمولا فقط برای یسری کارای دم دستی میرفتم تو win7 بقیه تایم رو با اوبونتو میگذروندم… . مقدار منابع لازم برای اینکار تو اموزش ها موجوده . یه سرچ بکن اموزش نصب لینوکس کنار ویندوز کلی برات اموزش میاد.

ميتونيد يكى از box هاى سبك Vagrant و انتخاب كنيد،
خيلى زود يك باكس مناسب كار شما معرفى ميكنم،
كلا اگر لينوس هم نصب كردى بازم Vagrant به كار مياد.
اگر بتونى 2GB به رم اضافه كنى هم كه ديگه عالى ميشه. كه سرعت تست هم بره بالا اگر TDD رى رعايت ميكنيد البته