یادگیری aws

سلام دوستان

همونطور که از عنوان تاپیک هم مشخصه سوالم در مورد AWS. تا به حال دو مورد از جاب آفر های من فقط به خاطر عدم تجربه در AWS منتفی شده.
می خواستم ببینم پیشنهاد دوستان چیه ؟ از یک طرف تو ایران شرکت های خیلی خیلی انگشت شماری هستن که با aws کار می کنن از طرفی دیگه کامل تحریم هستیم داخل آمازون از اون سمت هم تحریم هم نباشیم هم بخوایم سرویس هاش رو تهیه کنیم با این قیمت دلار نمی شه . از طرفی خود training سایت آمازون هم کورس هاش پولی هستند.

در کل به نظرتون بهترین راه حل برای یادگیری و تسلط به تکنولوژی های aws فقط اونهاییش که برای developer ها هست نه dev ops ها چیه طوری که بتونی تو رزومه و مصاحبه ات بگی مشکی نداری با aws ؟

کورس های آموزشی که زیاد هست اما برای اینکه به خودش دست پیدا کنی بهترین کار اینه که از دوستی اشنایی که از AWS استفاده می کنه یه حساب کاربری بگیری و یا خودت یه credit card بگیری

یکمی اینکه عدم آشنایی با aws باعث رد شدن شما به عنوان دولپر شده عجیب بنظر میرسه، اما واقعا به عنوان دولپر لازم نیست خیلی در aws حرفه ای باشی، یک آشنایی اولیه بدست بیارید و در رزومه عنوان کنید که آشنایی دارم، بعدشم هر جا لازم شد کاری انجام بدین همون کارو سرچ کنید، از داکیومنت های خود aws هم میشه پیدا کرد

دقیقا مسئله منم همینه … با یک استارتاپ بلژیکی صحبت کرده بودم طی دو سه تا مصاحبه همه چیز اوکی به نظر می رسید صحبت از aws هم شده بود گفته بودم که به سرویس های کلود آشنایی دارم و تا حدودی کار کردم ولی با خود aws نه … آخر کار عنوان کرد ترجیح می دیم کسی رو انتخاب کنیم که توی aws تجربه بیشتری داشته باشه … حالا دیگه نمی دونم بهانه شون این بود یا واقعا اینطوری بوده .

یا زیاده خواهی بود یا بهانه

برای شرکت های کوچیک منطقی هست که توسعه و devops باهم بر عهده یه تیم یا خود توسعه دهنده ها باشه.

مصاحبتون با چه زبانی بود؟ انگلیسی؟

آیا برای مصاحبه با یک شرکت خارجی( بصورت ریموت=اسکایپ) باید خیلی مکالممون خوب باشه؟

آره کلا مدتیه به فکر مهاجرت افتادم … نمی گم زبانم خوبه و نه می گم مهارتم زیاده … ولی گفتم تست بکنم :slight_smile:
شاید خنده دار باشه ولی حدود ۱۰ تا ۲۰ مصاحبه داشتم طی یکی دو سال اخیر … که البته تا الان هیچ کدومش موفق نبودم.
ولی من از اون هام که تا زور بالا سرم نباشه چیزی رو یاد نمی گرفتم اینطوری خواستم خودمو بندازم وسط استخر چهارمتری .
از اون جایی که همه مصاحبه هام رو ضبط کردم الان می تونم ببینم مصاحبه های اولیم سر زبان گند می زدم یعنی :slight_smile: افتضاح
طوری که همون مصاحبه اول کنسل می کردن و به مصاحبه های بعدی نمی رسید روی خودم کار کردم کار کردم و مصاحبه ها رو انجام دادم که دیگه ۱۰ ۱۵ تا مصاحبه ی آخرم توی بخش فنی مشکل می خوردم و از زبانم دیگه ایرادی نمی گرفتن …
در کل بخوام بگم نه خیلی نمی خواد خوب باشید توی صحبت ولی باید بتونید منظور خودتونو برسونید و منظور طرف رو بفهمید … برای اینکه بهتون امید بدم بگم که مصاحبه های اول همسرم می شست کنارم طوری که توی کادر نباشه و جاهایی که از صحبت یارو متوجه نمی شدم رو برام یواشکی روی کاغذ می نوشت و بهم می رسوند :)))) الان دیگه تکی مصاحبه می دم. این مدت از لحاظ زبان و هم فنی کلی پیشرفت کردم و چیزهایی یادگرفتم به خاطر مصاحبه ها که عمرا خودم می رفتم سمتشون … قدری که واسه مصاحبه ها درس خون شدم برای کنکور نخوندم :rofl::rofl:

سعی کنید اگر میدونید که شانس خیلی کمی وجود داره اقدام نکنید چون به رزومه آسیب میزنه، کلا بهتره آدم اول خوب آماده بشه. یادتون باشه دنیای خیلی کوچیکیه

قبول دارم خیلی شرکت های خوب سوخت شده و دوباره هم که تلاش کردم بعد چند ماه دیگه رغبتی برای مصاحبه مجدد نداشتن … برای همین فعلا تقریبا استاپ کردم و دارم روی اسکیل هام کار می کنم بیشتر

شرکت های کاریابی مهمتر از شرکت های اصلی و مقصد هستند، چون با هم اطلاعات رد و بدل میکنند. کافیه کمی روی موقعیت شغلی مورد نظر تحقیق و کار کنید که بجای رد شدن در لیست کاندیدا ها قرار بگیرید.
اگر یک کاندیدای دیگه به جای شما انتخاب بشه اصلا اشکالی نداره، چون کاریاب، پتانسیل رو در شما میبینه و هر جور که بشه می خواد رزومه شما رو بفروشه(یعنی استخدامتون کنه و اگر نتونه بعد احتمالا اشکال از اونه و حالا اونه که شغلش در خطره).

اگه می خوای روی مکالمه زبانت بهتر کار کنی بهت مجموعه English at Work که تو یوتیوب هست رو پیشنهاد می دم. من همه این ویدیوها رو دانلود کردم و می خوام روی اون کار کنم. برای دانلود کل ویدیوهای این مجموعه به صورت یکجا از سایت youtubemultidownload.com استفاده کن
لینک این مجموعه در یوتیوب

خوبیش اینه که اختصاصاً برای مصاحبه های کاری طراحی شده