لود نشدن assets

assets
rails

سلام
مشکلی دارم اینه که صفحه لاگین رو وقتی باز میکنم دفعه اول تصویر پشت صفحه لاگین لود نمیشه و سفید میشه ولی بار دوم وقتی ریفرش میکنم عکسه لود میشه ، به نظرتون مشکل از چیه ؟ آیا کش میکنه این اتفاق میوفته ؟

سلام،
بار سوم كه ريفرش ميكنيد چى ميشه؟

1. بعضی اوقات ۳ الی ۴ دفعه لود میشه
  2. بعضی اوقات هم هست که وقتی از یه صفحه به یه صفحه دیگه میرم درست asset ها لود نمیشن یا دوبار لود میشن دقیقا نمیدونم چه اتفاقی میوفته و مجبور میشم. اون صفحه رو دوباره ریفرش کنم تا درست شه

دوست عزيز، لطفا اطلاعات بيشتر بدين.
چه فريموركى استفاده ميكنيد؟ سيستم عامل چيه؟
احتمالا error log يا اگر در دولپمنت هستيد خروجى ترمينال چيه؟
منظورتون از صفحه ورود چيه؟ اصلا صفحه ورود چى؟ از چه نرم افزارهايى استفاده ميكنيد؟
با تعداد ريفرش نميشه تشخيص داد، منم فقط شوخى كردم كه پرسيدم

فریم ورک ریلز ، سیستم عامل لینوکس ، تو کنسول چیزه خاصی نمیزنه و میگه صفحه لود شده با پیغام ۲۰۰ لود میشه و اوکیه ، صفحه ورود منظور صفحه لاگینه دیگه ، نرم افزار چی اخه چه ربطی به نرم افزار داره اخه ؟
بعدشم اسم فروم بر مبنایه ریلز پس به صورت پیش فرض درمورد ریلز صحبت میکنیم دیگه حالا اگر چیزه دیگه ای بود اسم اش رو ذکر باید بکنیم

كلا هميشه بهتره وقتى سوالى پيش مياد تا جايى كه ميتونيم اطلاعات ارائه بديم كه كار آسونتر بشه.
منظورم از نرمافزار خیلی كلى بود، خب ريلز هم نرمافزاره ديگه.
ريلز به خوديه خود صفحه ورود نداره، پس يا خودتون نوشتين يا از يك جم يا نرمافزار ديگه اى استفاده كردين.
در مورد اين سايت هم حق با شماست اما اينجا فقط در مورد ريلز بحث نميشه، اگر دو سه تا پست ديگه رو ببينيد خودتون متوجه ميشيد.

Log چيزى نشون نميده؟
سوال ديگه اينه كه از كجا متوجه شدين كه ممكنه اشكال از لود نشدن assets باشه؟، شايد اين موضوع هم كمك كنه كه بدونيم از كجا بايد شروع كرد

منم این مشکل اکثر اوقات داشتم تو وب و تو 80 درصد موارد بخاطر کش هست. مرورگرت چیه ؟ من کلیدهای ctrl+f5 رو میزنم تا بدون کش صفحه رو دوباره نشون بده حالا شما هم بسته به تنظیمات مرورگرتون کلید مربوطه را فشار دهید تا در صورت هرگونه خطای احتمالی از جانب کش ان را برطرف نمایید.تو مرورگرهای مختلف هم بررسی کردی احتمالا؟ به کدهای html و css و… هم یه نگاهی بنداز من یبار 5 ساعت بخاطر یه / علاف شده بودم.
در ضمن توماج جان منظورشون از نرم افزار کلی بوده و ایشون اینجا خیلی ها رو تابحال راهنمایی کردن بهتره کمی مودبانه تر رفتار کنیم

نه مشكلى نيست، من فكر كردم ايشون شوخيى منو وقتى كه پرسيدم بار سوم كه ريفرش ميكنيد چى ميشه رو متوجه ميشن و اطلاعات بهترى ميدن، اما مثل اينكه برعكس جواب داد، به هر حال اشتباه از من بود،

اگر در كنسول مروگر هم چيزى نمايش داده ميشه اونم شايد به كار بياد

نه متاسفانه تو لاگ هیچی نشون نمیده البته منظورم اینه که همه چی اوکی هست ،
و درمورد سوال اینکه گفتید که چه طوری میفهمم از assets ها هست اش ، این هست که مثلا من تو گوشی صفحه رو لود میکنم اگر دفعه اول باشه که اون سایت رو باز میکنه دفعه اول عکس بکگراند اش رو که تو stylesheet مربوط به اون صفحه رو گذاشتم اون عکس رو نشون نمیده و بعد دوباره ریفرش میکنم اون صفحه میاد برام ، این اتفاق برای کروم و موزیلا هم هست اش که تویه کامپیوتر اجرا میکنم همین اتفاقات دفعه اول میوفته ، بعد حالا غیر از این یه اتفاق عجیب هم میوفته برام اینکه من تو پنل مدیریتی ام منو اش به صورت آبشاری هست اش یعنی رویه یه سر دسته کلیک کنین زیر دسته های اون رو به صورت افکت دار زیر اش نشون داده میشه (مثل حالت کشویی ) حالا وقتی یه صفحه رو لود میکنم بعد از طریق اون منو به یه جای دیگه از پنل میرم و وقتی اون صفحه برام لود میشه رویه آیکون های منو ام کلیک میکنم که زیر دسته هاش رو نشون بده ، منو ام حالت toggle اش بسته میشه یعنی تا میزنم که زیر دسته هاش باز بشه تا چند ثانیه میاد پایین و باز خود به خود بسته میشه ، در کل javascript ها درست کار نمیکنند در کل ، حالا من شک کردم به turbolink چرا چون که من لینک هام رو با link_to استفاده میکنم و زمانی از این هلپر استفاده میکنم این مشکلات پیش میاد و اگر با تگ html بیام لینک درست کنم این اتفاقات پیش نمیاد !!!

من منظورم شما رو اون موقع متوجه نشدم ، در کل ببخشید که اگر بدخلقی کردم

متاسفانه نه ارروری تو مرورگر میده و نه تو کنسوله ریلز

يكم تحقيق ميكنم جواب ميدم

یه تست دیگه زدم دیدم که اگر رویه لینک x کلیک کنم و بعد از اینکه لود شد و دوباره رویه لینک x کلیک کنم منو ام به هم میریزه ، به صورت عادی رویه سر دسته لینک ها کلیک میکنم حالت کشویی پیدا میکنه و زیر دسته هاش رو نشون میده و منظور از اینکه بهم میریزه اینکه وقتی رو یه سر دسته ها کلیک میکنم حالت کشویی باز میشه و دوباره خود به خود بسته میشه که خیلی غیر طبیعی هست ولی اگر همون صفحه رو refresh کنم درست میشه !!!

سلام، از devise استفاده كردين؟

خیر استفاده نکردم

ميتونم ليست gem ها و كانفيگ هايى كه اطلاعات مهمى رو لو نميدند رو ببينم؟

Gemfile

config/environments/production.rb :

config/initializers/assets :

layout برای پنل ادمین قسمت head اش :

با مد production هم ران میکنم همون مشکلات رو دارم

زحمت بكشيد فرمان زير رو اجرا كنيد، البته اگر خودتون انجام ندادين! و بعد از reboot كردن ريلز در production نتيجه رو بدين.

RAILS_ENV=production bundle exec rake assets:precompile

بعد اگر از puma به عنوان app server استفاده ميكنيد:
sudo systemctl restart puma.service

اگر sidekiq هم داريد:
sudo systemctl restart sidekiq.service.

اگر فايلهاى اصلى assets و ليست اونها + ساختار درختى assets رو داشتم خوب بود

RAILS_ENV=production bundle exec rake assets:precompile زدم نشد
پوما رو چون به عنوان سرویس نشناسوندم به سیستم عامل دستی ران اش کردم وبا این دستور :
bundle exec puma -e production -C config/puma.rb
این هم فولدر javascript , stylesheets در فولدر assets ام :