مشکل با apt update

سلام
به اینترنت با استفاده از هات اسپات موبایل وصل شدم حالا که میخوام apt update کنم تو مرحله waiting for headers ثابت میمونه تا اینکه خارج میشه.
Screenshot%20from%202018-08-26%2016-26-31 Screenshot%20from%202018-08-26%2016-28-07

البته وقتی با مودم وصل میشدم این مشکل نداشتم.

مشکل از تنظیمات شبکتون باید باشه. اون ها رو دوباره چک کنین.

چجوری چک کنم
اینو بگم که با استفاده از کروم به اینترنت دسترسی دارم

سرورتون رو تغییر بدید ببینید درست نمیشه

مشکل باز حل نشد.

ping dl.yarnpkg.com
ping ir.archive.ubuntu.com

اینا رو میاره من که سر در نیاوردم.

امکانش هست که فیلتر شده باشیم؟
چون با استفاده از torify تونستم این مشکل حل کنم

بعید نیست

نه مشکل فیلترینگ نیست شما الان احتمالا از سرورهای rasanegar استفاده می کنید که هیچ مشکلی نداره…

من به سرورهام دست نزدم فقط با استفاده از تور برنامه ها رو نصب میکنم بدون تور تو قسمت waiting headers گیر میکنه و آخر سرم مینویسه نمیتونه کانکت بشه

محمد رضا جان یه سوال عجیب!
شما با ایرانسل به اینترنت وصل میشید؟! راستش حرفم خیلی عجیب و غریبه و شاید تعجب کنید ولی من هم حدودا دو سال پیش سعی کردم با استفاده از هات اسپات و حتی مودم دانگل (مودم usb) به اینترنت وصل بشم با ایرانسل مشکل داشت!!! بعضی سایت ها رو باز می کرد بعضی ها رو نه! هر کاری کردم درست نشد که نشد! حتی با پشتیبانی ایرانسل تماس گرفتم و اصلا نمی دونستند گنو/لینوکس چیه! در نهایت با کابل به اینترنت وصل هستم هر چند مودمم سیم کارت خوره و از سیم کارت استفاده می کنم.
توی اینترنت یه بررسی کردم یه سری از دوستان ما هم همین مشکل رو داشتند:
مشکل عجیب اتصال به سایتها با اینترنت ایرانسل! (در اوبونتو)

1 پسندیده

بعله با هات اسپات که سیم کارت ایرانسل داره وصل میشم. منم به این نتیجه رسیده بودم که شاید مشکل از ایرانسل باشه وقتی با adsl وصل میشم این مشکل پیش نمیومد. پس ایرانسل منو دو روزه که سرکار گذاشته.

1 پسندیده

کل انجمن askubuntu رو برای حل این مشکل زیر و رو کردم و حتی سوال هم کردم که به هیچ نتیجه ای نرسیدم.
در نهایت یه مودم TP-LINK 750 خریدم واقعا فوق العاده ست:

سیم کارت ایرانسل انداختم روش… صبح ها سرعت دانلودش گاها بالای 8 مگابایت بر ثانیه میشه… هیچ مشکلی هم نداره… چون با کابل وصل هستم دردسری ندارم…

1 پسندیده

متوجه نشدم مشکل از وای فای هست؟ یا ایرانسل؟

1 پسندیده

مسئله خیلی عجیبه :grin: وقتی با هات اسپات یا مودم های دانگل usb از ایرانسل استفاده می کنم مشکل داره ولی با رایتل هیچ مشکلی نداره… بعضی وقت ها وصل میشد بعضی وقت ها نه یا یه سری سایت ها رو اصلا نمیشد باز کنم! از طرفی رایتل توی منطقه ما اصلا وحشتناک بده و مجبورم فقط از ایرانسل استفاده کنم. شما اگه این مودم رو تهیه کنید و اینترنت ایرانسل بندازید روش هیچ مشکلی ندارید (تضمینی :hugs:) ولی اگه با هات اسپات وصل بشید مشکلات خیلی عجیبی خواهید داشت!
راستش نمی دونم داستان چیه ولی بنا به تجربه ای که داشتم این موضوع رو خدمتتون عرض کردم هیچ دلیل علمی ای هم نداره! ایرانسله دیگه :sweat_smile:
اگه با اینترنت درگیر هستید با کابل وصل بشید…

1 پسندیده

بعله واقعا عجیبه

1 پسندیده

این پست مربوط به گنو/لینوکس نمیشه, باید یک دسته بندی برای لینوکس، دبین و ابونتو بوجود بیاد

2 پسندیده