الکسیر 1.9.0

نسخه آزمایشی elixir 1.9 منتشر شد

از جمله بخش های مهم اون می تونیم اشاره کنیم به

Releases

The main feature in Elixir v1.9 is the addition of releases. A release is a self-contained directory that consists of your application code, all of its dependencies, plus the whole Erlang Virtual Machine (VM) and runtime. Once a release is assembled, it can be packaged and deployed to a target as long as the target runs on the same operating system (OS) distribution and version as the machine running the mix release command.
You can start a new project and assemble a release for it in three easy steps:

4 Likes

نسخه پایانی منتشر شد.

1 Like

last planned feature =/ نسخه پایانی منتشر شد.

بیشتر یعنی طبق برنامه فعلا چیزی از قلم نیوفتاده.

1 Like

بله منظور من از نسخه پایانی این بود که نسخه رسمی ۱.۹ منتشر شد .تا نسخه پایانی کل زبان elixir . البته فکر نکنم از این به بعد هم ویژگی بزرگی اضافه بشه!! بیشتر به بهبود و رفع باگ می پردازند اینجور که مشخصه

1 Like

فعلا نه! و این باعث پایدار شدن ساختار کلی میشه که تا حد زیادی نشون دهنده تکامل لازم هست.

1 Like

دقیقا. اتفاقا منم روی همین نظر بودم. اگر خیلی مهمه تو یک ماژول در یک پکیج جدا درست بشه و منتشر بشه.

1 Like

من حتی فکر می کنم این کار باعث می شه فونیکس پیشرفت بیشتری بکنه شاید خیلی ها به توسعه اون بپردازند و اگر این نشه حداقل از برخی از وارنینگ ها خلاص می شیم البته جدیدا وارنینگ و دپریکیت در نسخه فونیکس اصلا نمی بنیم . در کل :joy: